Podaří se Spartě malý zázrak?


Naděje ještě žije. Fotbalisté Sparty hostí v posledním kole Duklu a v případě výhry ještě mohou myslet na titul. Podaří se jim to, co už málokdo čeká? Záleží také na Hradci, zda nebude proti Plzni odevzdaný. Tým, který má již jistou záchranu, má možnost nejslavnějšímu českému klubu výrazně pomoct.

Hradec Králové - Viktoria Plzeň 10,00 - 6,20 - 1,22

Sobota 1.6., 17.00

Plzeňští fotbalisté prohráli v minulém kole s Libercem a oslavy titulu se prozatím odkládají. Může se dokonce stát, že vůbec žádné nebudou. Pokud svěřenci trenéra Pavla Vrby nečekané v Hradci klopýtnou, nebudou mít svůj osud ve svých rukách. Domácí se před vlastními fanoušky budou loučit s první ligou, ve které vydrželi tři sezony.

Mužstvu Hradce to po odchodu trenéra Kotala nešlo a od úvodních kol se pohybovalo v sestupovém ohrožení. Nepomohlo ani odvolání trenéra Plíška, byť pod novým lodivodem "votroci" vyhráli v Teplicích, což se původně zdálo jako důležitá výhra. Od té doby ale získali jediný bod za remízu s Příbramí a nyní už mají definitivu sestupu.

Proto všichni čekají, jakou hráči budou mít v posledním kole motivaci. Hrají totiž se silnou Plzní, která potřebuje zvítězit, aby slavila druhý mistrovský titul v historii. První pokus jí doma proti libereckému Slovanu nevyšel, teď mají možnost nápravy. Jen dvakrát v probíhající ligové sezoně čekali Plzeňští na výhru více než jeden zápas. Teoreticky by tak měli zvítězit.

Hostující tým je pochopitelně jasným favoritem a jiný výsledek než vítězství bude bráno za překvapení a selhání mužstva v klíčových momentech zápasu. Plzeňský tým je ovšem zkušený a s velkou pravděpodobností si už tentokrát titul ujít nenechá. Zda zvítězí jednoznačně jako v prvním kole proti Hradci, na to odpoví samotný průběh zápasu. 

Sparta Praha - Dukla Praha 1,35 - 4,75 - 7,50

Sobota 1.6., 17.00

Naděje umírá poslední. Tím se chláholí sparťanské mužstvo a fanoušci "rudých". Ačkoliv dvě kola před koncem vypadala situace Sparty téměř beznadějně a aktuálně má pořád malou šanci na zisk mistrovského titulu po třech letech, stále může stát na konci nejvýš. Když vyhraje a Plzeň prohraje, bude to jistota.

Nicméně Spartu čeká velmi kvalitní celek, který úspěšně vede bývalý slávista Luboš Kozel. Dukla patří už druhou sezonu do horní poloviny prvoligové tabulky. Předvádí koukatelný ofenzivní fotbal a má výsledky. Vždyť může skončit na výborném čtvrtém místě. A jak samotní fotbalisté Dukly říkají, je to pro ně obrovsk motivace. Nedá se v žádném případě očekávat, že budou na Letné odevzdaným soupeřem.

Zatímco Dukla i tak bude hrát poměrně v klidu, sparťané budou pod tlakem, protože jednoduše musí vyhrát. Po dvou nepovedených venkovních zápasech s přehledem vyhráli v Teplicích, na což mají v plánu navázat. Bude to pro Spartu těžký zápas, utkání bude vyrovnané a domácí nejspíš o jednu branku zvítězí.