Přímák Míry Bosáka: Nuda to (snad) nebude


Tak jsem se nalokal prvních doušků nového ročníku fotbalové ligy. Upřímně, od Sparty a Plzně jsem čekal o dost víc. Ale třeba to byla promyšlená strategie, jak před zvědy z Tel Avivu (Moskvy) ukrýt nejsilnější stránky týmu a ukolébat soupeře v předkole Ligy mistrů.

Jsem opravdu zvědav, jak bude letos liga vypadat. Copak televizně, tam je to jasné. Nová – a bohatší – konkurence se postará o největší šlágry. Souboje mezi Plzní a Spartou, derby pražských S, to bude její kořist. S tím nic nenaděláme, taková je realita, řeč peněz je srozumitelná. Ale myslím, že i  ČT bude mít, co vysílat. Předpokládám, že letos bude nejvyšší soutěž ještě zajímavější, než v minulé sezóně. Jistě, Sparta, Plzeň, Jablonec, to jsou pochopitelní kandidáti na nejlepší umístění. K tomu bych si ale troufl připočítat i některé další mančafty. Hodně nahoře by měla hrát Dukla. Sice tým bez velkých hvězd, ale rukopis trenéra Kozla je vidět a tým z Julisky může být adeptem na poháry. Co udělá David Vavruška s Teplicemi? Tahle otázka visí ve vzduchu. Kádr na severu Čech není špatný, jen je třeba odstranit takový malý problém. Proti velkým soupeřům dokázali tepličtí fotbalisté podávat velké výkony, ale proti outsiderům mnohokrát vyhořeli. Problém nebyl v nohách, ale v hlavách. Což  bude hlavní úkol svérázného trenéra.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ PŘÍSPĚVKY MÍRY BOSÁKA

Před třemi měsíci bych vypadal jako poměrně neškodný blázen, kdybych tvrdil, že čeřit vodu v horních patrech může i Liberec. Pod Ještědem byli rádi, že se na jaře zachránili. Jenomže výrazná spolupráce se Spartou (za Frýdka Švejdík, Hovorka a Sýkora, k tomu hostování Koubka a Shaly), příchod Rabušice, Folprechta či Kerbra, to jsou docela dobré karty pro ligového nováčka Trpišovského. Jen si říkám, jak bude asi vypadat sestava Slovanu v duelu se Spartou. Předpokládám, že i tentokrát bude dodržen onen totálně nesportovní úzus o tom, že hráči, kteří z klubu odešli na přestup i hostování nesmí nastoupit ve vzájemném utkání. Což by v tomto případě mohla být takřka polovina týmu...Uvidíme. Ale Liberec rozhodně bude hrát o jinou pozici, než v uplynulé sezóně. 

Nějak nevím, co si myslet o Mladé Boleslavi. Vyřazení z EL průměrnými Nory, to je průšvih. Jako obvykle se ve městě aut hodně nakupovalo a prodávalo, na jména vypadá soupiska dobře, ale činy se ztrácejí kdesi v mlhách. Ale třeba se pletu a v neděli mě při zápase v Liberci, který jedu komentovat, mladoboleslavští překvapí. Nebude u toho  Milan Baroš, zatím bojující se zdravotním stavem více než se soupeři. Poněkud protichůdná tvrzení trenéra Jarolíma a samotného hráče o tom, proč Baroš neletěl s týmem do Norska, asi taky příznivce klubu moc neuklidnila. No, jak to tak vypadá, bude veselo. A to je dobře. Fotbal je přece zábava, ne?