Šlágr jara na Letné: Dobyje Plzeň i Prahu?


Českou fotbalovou ligu rozzáří souboj špičkových týmů, který bude řídit neměcký rozhodčí Wolfgang Stark. Sparťanský stadion je vyprodán do posledního místa.

20.15 Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2,80 - 3,15 - 2,45

Sparta 2 . místo a 41 bodů, Plzeň 1. místo 44 bodů. Po dvou třetinách ligy je rozestup mezi aktuálně nejlepšími celky Gambrinus ligy malý a v sobotu večer se může úplně vyrovnat nebo naopak dramaticky zvětšit. Sparťané budou hrát doma před vyprodaným stadionem, do Prahy dorazí i početná skupina plzeňských fanoušků.

Podzimní zápas zvládla lépe Plzeň, která vyhrála také díky nafilmovanému pádu Limberského a nařízené penaltě. Což o to, tyto věci se ve fotbale bohužel stávají. Nicméně právě chybně odpískaná penalta odstartovala údajnou korupční kauzu, kterou rozvířil šéf Sparty Daniel Křetínský. Zatím se nepotvrdil ani náznak, tak pojďme radši znovu k fotbalu jako takovému.

Letenští v zimě konečně dotáhli přestup vytouženého Davida Lafaty a ten potvrzuje, že je kanonýrem i ve Spartě. Může se navíc spolehnout na další útočné hráče, znovu se chytil vytáhlý kamerunský fotbalista Kweuke. Sparta na jaře potrápila v Evropské lize úřadujícího vítěze Ligy mistrů Chelsea a v domácí soutěži vyhráli tři ze čtyř zápasů.

Plzeňská Viktoria pokračuje v kvalitních výkonech a v evropské soutěži to dotáhla ještě dále než Sparta. Vyřadila italskou Neapol, nestačila až na turecké Fenerbahce. A stejně jako sobotní soupeře nasbírala v dosavadních čtyřech jarních ligových utkáních deset bodů.

Co z toho vyplývá? Čeká nás kvalitní vyrovnaný souboj českých klubů ve slušné aktuální formě, kterou navíc bude řídit špičkový rozhodčí Německa. Bude to znovu o gól. A kdo vyhraje? Spíše domácí.