Sparta - Baník. Zápas, který vždy táhne


V žádném případě nepůjde o titul, Baníku nepůjde ani o body pro postup do evropských pohárů. Přesto střetnutí mezi Spartou a Baníkem nabízí něco, co je speciální. Kluby jsou velkými rivaly snad po celou dobu existence české a československé ligy a tak to vnímají také fanoušci. Sparta v posledních letech ve vzájemných duelech vládne a podle papírových předpokladů by tři body měla získat i dnes. Jak se k tomu postaví ostravský Baník?

Sparta Praha - Baník Ostrava 1,20 - 5,80 - 12,00

Sobota 20.15

Kdo je favoritem zápasu, lze jednoduše vyčíst z aktuálního postavení celků, formy i kvality kádrů. Sdělovací prostředky i fanoušci ví, že pokud sparťané nevyhrají, bude to pro ně zbytečná a citelná ztráta v boji o mistrovský titul. Baník jede na Letnou v roli outsidera, který se pokusí překvapit celou Gambrinus ligu.

Pro klub z Letné hovoří také vzájemná bilance posledních měření sil? Šest předešlých duelů vyhrála Sparta, aniž by inkasovala jediný gól. Nejčastějším výsledkem byla výhra Pražanů v poměru 2:0, stalo se tak hned ve čtyřech případech. Naposledy Ostravané se Spartou získali bod na jaře roku 2010, kdy tehdy zatím naposled bojovali o celkový triumf. A poslední vítězství Baníku? Zrodilo se v listopadu roku 2008. Ten rok na jaře se také datuje poslední výhra Slezanů na Letné. 

V aktuálním ligovém ročníku se Spartě daří, body ztratila jen za cennou remízu na půdě Plzně. Přestože její hra má k ideálu daleko, sparťané dokážou zvládnout také utkání, ve kterých se spíše trápí. Velmi jim pomáhá útočník Bednář, který do zápasů nastupuje jako střídají hráč a už má na svém kontě čtyři branky. To Baník po slibném úvodu třikrát v řadě prohrál 0:4, naposledy ale zvládl psychicky důležitý duel s Brnem. Sedm bodů z šesti zápasů není pro klub z Bazalů špatný počin.

Jak už bylo zmíněno, Sparta jistě nebude brát nic než vítězství. Dá se předpokládat, že i když to pro ni nebude jednoduché, získá tři body, přičemž nejspíše bude minimálně o gól napřed již po první půli. Velmi příhodný kurz je na to, že v zápase padnou minimálně dvě branky. A kdo chce trochu zariskovat, může vsadit, že i čtvrtá ostravská porážka bude znamenat debakl 0:4. Na sparťanskou výhru 4:0 je kurz 14:1.

První poločas: 1,60 - 2,65 - 10,00

Padnou dvě branky a více: Ano 1,63 - Ne 2,10

Sparta vyhraje 4:0 - 14,00