Startuje Gambrinus liga. Bude obhájce z Plzně sesazen?


Čeští fanoušci půjdou v pátek už zase na ligový fotbal. Co od nového ročníku očekávat? Kdo bude mistrem? Trofej obhajují fotbalisté Plzně, kteří prožívají nejvydařenější období klubové historie. V následujícím ročníku mají v plánu útočit již na třetí mistrovský titul. Nicméně na titul si brousí zuby také Sparta nebo Liberec, silní budou také celky Olomouce, Jablonce nebo Mladé Boleslavi.

Fotbalisté Plzně nedávno oslavili mistrovský titul, ovšem vinou krátké letní přestávky se již musí plně soustředit na boje v domácí soutěži i předkole Ligy mistrů. Znovu patří mezi hlavní adepty na zisk poháru, zůstali kvalitní hráči i strůjce posledních úspěch Pavel Vrba. Znovu lze od Západočechů očekávat ofenzivní kreativní fotbal, kterým budou chtít ničit své soupeře.

Tři poslední sezony, tři druhá místa. To je bilance pražské Sparty, která českému fotbalu dominovala od poloviny devadesátých let a také na začátku nového tisíciletí. Jenže její suverenita již škončila a momentálně letenský klub bude dělat vše proto, aby se titul po čtyřech letech vrátil na Letnou. I proto zatím nepustila talentovaného útočníka Kadlece do německého Frankfurtu. I proto vedení dál věří úspěšnému kouči Lavičkovi.

Plzeň a Sparta jsou znovu hlavními favority, ale na velký úspěch už dlouho čekají například v Olomouci. Dle kurzů je však třetím favoritem Liberec (15.00). Tradičně silná bude Mladá Boleslav, který vyhrála český Superpohár díky triumfu na půdě mistrovské Plzně. A rozhodně by se mělo počítat s pražskou Slavii, která se po nedávných finančních problémech dere nahoru a postupně zkvalitňuje mužstvo. Slávističtí příznivci věřím, že mužstvo bude hrát minimálně o evropské poháry.

Kurzy na vítězství v GL 2013/2014 naleznete zde!

Velký boj o udržení 

Které týmy sestoupí? To je před startem Gambrinus ligy velmi těžké odhadovat vzhledem k vyrovnanosti jednotlivých kádrů. Nováčky soutěže jsou Bohemians 1905 a Znojmo, což také znamená, že jejich prvořadým cílem je záchrana. Ovšem jak už to tak bývá, jeden z nováčků jde zpátky hned. Že se tak stane i letošní sezonu, je pravděpodobné. Bude to klub Bohemians, který má s první ligou bohaté zkušenosti, nebo úplný novic ze Znojma? Nebo oba dva?

Tuhý boj o udržení se opět přisuzuje Baníku Ostrava, který v posledních třech ligových ročnících vždy obsadil poslední nesestupové pásmo! Fanoušci slezského klubu, že letos to bude o něco lepší, ale pokud by se Baník zase s odřenýma ušima zachránil, jistě by se nezlobili. I s přihlédnutím finanční situace klubu. Je také otázkou, jak si povede například Příbram, Brno nebo Slovácko. Pokud se jim nepovede start, může to být pro další vývoj osudové. Do boje o záchranu se může skutečně namočit až polovina týmů Gambrinus ligy.

Bude sesazen David Lafata?

Již tři roky vládne nejlepším kanonýrům Gambrinus ligy David Lafata, který většinou svých branek vstřelil v Jablonci, ale na jaře už působil v pražské Spartě. A vzhledem k očekávánému odchodu Milana Baroše do zahraničí je favoritem na nejlepšího střelce znovu. Perfektní výběr místa a přesné zakončování v pokutovém území, to je hlavní zbraň bývalého hráče Českých Budějovic. Ve sparťanské konkurenci obstál a má to být on, kdo klubu z Letné vystřílí po čtyrech letech titul.

Z trůnu ho mají v plánu sesadit další vyhlášení střelci. Pokud se nadále bude dařit Plzni, mají velkou šanci Bakoš a Tecl, kteří mohou těžit z kvalitních přihrávek svých spoluhráčů. Otázkou je, kdy se na hřiště vráti Ďuriš a kolik pak bude dostávat prostoru. Jistě nelze zapomínat také na kvality olomouckého Ordoše nebo mladíka Chramosty z Mladé Boleslavi. Sparta má kromě Lafaty také stále zlepšujícího se Kadlece, ve Slavii by se mohl rozestřílet Fenin. Pokud se brzy dostane na hřiště Svěrkoš, je i on kandidátem na nejlepšího střelce Gambrinus ligy.

David Lafata (Sparta) - 3,50

Marek Bakoš (Plzeň) - 7,00

Milan Rabušic (Liberec) - 10,00

Jan Chramosta (Ml. Boleslav) - 12,50

Michal Ordoš (Olomouc) - 12,50

Stanislav Tecl (Plzeň) - 12,50

Program 1. kola Gambrinus ligy:

Dukla Praha - SC Znojmo (1,50 - 3,85 - 6,25)

Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 (1,25 - 5,50 - 9,50)

Slavia Praha - Baník Ostrava (1,52 - 3,80 - 6,60)

Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno (1,50 - 3,85 - 6,25)

FK Teplice - 1. FC Slovácko (1,50 - 3,85 - 6,25)

Sigma Olomouc - Slovan Liberec (2,45 - 3,30 - 2,65)

Vysočina Jihlava - Sparta Praha (5,00 - 3,45 - 1,67)

Mladá Boleslav - 1. FK Příbram (1,50 - 3,75 - 6,50)

Všechny sázkové příležitosti na českou Gambrinus ligu naleznete zde!