Utrápená Slavia se pokusí překvapit Plzeň. Možná bez trenéra


Baník Ostrava - Znojmo 1,95 - 3,30 - 3,70

Na ostravských Bazalech budou diváci svědky záchranářského souboje. Baník má ideální možnost vzdálit se sestupovým pozicím a zajistit si klidnější závěr podzimu, Znojmo naopak situaci okolo spodních příček více zamotat.

Baníku se před reprezentační pauzou zadařilo, doma překvapivě vysoko porazil Liberec a pak uhrál cennou remízu na půdě Slovácka. Pak ho však zastihla smutná zpráva v podobě úmrtí hlavního kouče Ericha Cviertny, který podlehl zákeřné nemoci. I pro něj tak budou chtít fotbalisté Baníku zvítězit.

Hráči Znojma se v minulém kole poprvé dočkali ligového vítězství, když zdolali nepříjemnou Mladou Boleslav. To už bez útočníka Marka Heinze, který sice mužstvu výrazně pomohl do nejvyšší soutěže, ale letos nebyl takovým přínosem, jaký si ve Znojmě představovali. Olomouckému odchovanci tedy unikl pro něj prestižní zápas se slezským klubem, kde před deseti lety prožil možná svou nejlepší sezonu.

Ostravského kouče Martina Svědíka trápí zdravotní stav hráčů, přesto jediným cílem je zisk tří bodů. Bude to jeho mužstvo, které bude muset tvořit a je otázkou, jak si s tím domácí poradí. Vzhledem k situaci v obou klubech se fanoušci příliš pohledného fotbalu nedočkají a je pravděpodobné, že rozhodne jediný gól.

Tip: 1 

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 1,33 - 4,50 - 9,00

Slávističtí fotbalisté, kteří mají na svém kontě tři ligové porážky v řadě, jedou na hřiště Plzně. A navíc není jisté, zda u toho bude hlavní kouč Miroslav Koubek, který musí plnit povinnosti u reprezentační devatenáctky.

Slavia není v jednoduché situaci, ale Viktoria také ne. V lize zatím neokusila hořkost porážky, ale na doposud suverénní Spartu ztrácí čtyři body a tak musí plně bodovat s každým mužstvem, který se jí postaví do cesty. 

Doma jsou plzeňští fotbalisté silní, body jim za bezbrankovou remízu vzala jen pražská Dukla. Slavia bude pro svěřence kouče Pavla Vrby nepříjemná, ale rozpoložení obou mužstev je takové, že domácí zvítězí. A bude to spíše o více branek než jen o jednu.

Tip: 1