Víkendová liga: Zvedne se Sparta po pohárové blamáži?

Ve velkých vedrech budou pokračovat boje v české nejvyšší fotbalové soutěži. Právě kvůli horkému počasí přeložil Baník svůj zápas s Mladou Boleslaví ze 17 na 19 hodin. Komu to bude více vyhovovat, to teprve uvidíme. V neděli se pak hraje šlágr mezi Spartou a Jabloncem.

Sobota 19.00: Baník Ostrava - Mladá Boleslav 3,10 - 3,10 - 2,30

Už bez útočníka Milana Baroše se na Bazalech představí fotbalisté Baníku proti Mladé Boleslavi. Těm se opět přisuzuje boj o záchranu v nejvyšší soutěži, zatímco Středočeši by mohli patřit mezi černé koně soutěže. Ovšem první kolo příliš nenapovědělo, že by to takto mohlo být.

Ostravané se statečně bili na Slavii v Edenu, kde se zejména ve druhé půli jenom bránili, ale nakonec vyválčili remízu 1:1. Stejným výsledkem skončilo také utkání Boleslavi s Příbramí, ve kterém domácí v první půli nevyužili řadu příležitostí a v dějství druhém soupeř trestal. Boleslav ztratila body a musí je okamžitě zpět získat.

Do Ostravy jede v roli favorita a je pravděpodobné, že to budou hosté, kteří budou více útočit. Že by se v tomto střetnutí zrodilo překvapení? Je to možné, okysličený Baník by mohl urvat všechny tři body, což by znamenalo nepovedený vstup do sezony pro jednoho z adeptů na evropské poháry.

Neděle 18.00: Sparta Praha - Baumit Jablonec 1,57 - 3,65 - 5,75

Kanonáda v Jihlavě, ostuda ve Švédsku. Sparťané nečekaně vypadli v kvalifikaci o Evropskou ligu a nyní už je čeká jen domácí liga. Fanoušky si budou muset udobřit nejen výsledkem, ale také kvalitním poctivým výkonem. Využije toho Jablonec?

To je otázka, protože Severočeši ligu nezačali ideálně a v úvodním střetnutí remizovali s Brnem. Loni na sparťanské Letné vedli i dva góly, nakonec brali jen bod. Nicméně mužstvo Jablonce už v minulosti ukázalo, že Spartu dokáže potrápit. Nároční sparťanští fanoušci budou jistě přísní a týmu kouče Lavičky se nebude hrát snadno.

A nelze také očekávat, že Sparta vyhraje nad Jabloncem po výborném výkonu. Spíš to bude velký boj o každý metr hřiště. V zápase padnou maximálně dva góly, s největší pravděpodobností těsně vyhraje Sparta.