Itálie – Uruguay: boj o přežití


Souboj o všechno čeká dnes večer týmy Itálie a Uruguaye. Jeden postoupí do osmifinále mistrovství světa, ten druhý pojede předčasně domů. Oba týmy hrají s největší pravděpodobností už pouze o druhé místo ve skupině. První pozici a postup do osmifinále si totiž velmi nečekaně jako první tým skupiny D zajistila Kostarika. Do další fáze ji posunuly výhry nad oběma dnešními soupeři. V prvním utkání si jasně poradila s Uruguayí, ve druhém pak těsně 1:0 porazila Itálii. 

Itálii stačí k postupu remíza, protože obdržela o jednu branku méně, než Uruguay. Ta se ale opět bude moci spolehnout na služby svého obávaného kanonýra Luise Suareze. Střelec Liverpoolu ve svém prvním představení na turnaji poslal dvěma góly domů tým Anglie a nyní se pokusí o to samé proti dalšímu evropskému protivníkovi. (Suarez dá gól – 2,55)

Oba týmy musí jít do zápasu naplno a především Uruguayi není cizí tvrdší hra. Dnes uvidíme mnoho přerušení a velký počet faulů především na straně Jihoameričanů (17 a více faulů Uruguaye – 1,75)

Ačkoli jsou především Italové spíše defenzivněji laděný tým, dnes se bude pokračovat v turnajovém trendu gólových dostihů a branky budou padat na obou stranách. 2 a více gólů – 2,45, 3 a více gólů 5,80.