Jihoamerický souboj o finále. Brazílie proti Uruguayi, Neymar vs. Suaréz


První semifinále Konfederačního pohár v Brazílii. Favorizovaní Brazilci narazí na nevyzpytatelnou Uruguay. Můžeme se těšit na souboj útočných es Neymar - Hulk proti Suarézovi s Cavanim.

21:00 Brazílie - Uruguay 1,33 - 5,30 - 9,00

Oba jihoameričtí rivalové proti sobě nenastoupily čytři roky. Naposledy se střetly ještě před Mistrovstvím světa 2012 v JAR. Na Copa América se sobě vyhly, jelikož Brazilci byly vyřazeni Paraguayí v semifinále na penalty a přemožitele "Kanárků" potom zdolala Uruguay ve finále.

Zatímco u Brazilců prochází národní tým obměnou a začleňováni jsou mladí hráči, kteří by příští rok měli reprezentovat na mistrovství světa, Uruguay má velice zkušený tým. O útočné síle snad ani netřeba hovořit, ale na tomto turnaji je zatím nejvíce vidět jen Luis Suaréz. Cavani se celkem trápí a Forlán měl možnost svůj přínos projevit dostatečně jen proti Nigérii.

Brazílie prochází turnajem zatím skvělým způsobem, základní skupinu zvládla bez tráty kytičky se skóre 9:2. Září především Neymar, podaří se Uruguaycům zastavit ho? Felipe Scolari může počítat s Davidem Luizem, který nedohrál s Itálií i s Paulinhem, který vynechal poslední utkání. Uruguay může počítat s kapitánem Diego Luganem, který už si svůj trest odpykal.

  • Brazílie vyhrála poslední čtyři utkání a je neporažena v posledních devíti. Uruguay vyhrála čtyři utkání z posledních pěti.
  • Uruguay má proti jihoamerickým celkům nelichotivou bilanci 1 V - 2 R - 4 P
  • Luis Suaréz skóroval dvakrát proti Tahiti (35. a 36. gól) a posunul se do čela historie střelců v reprezentaci Uruguaye.

Tipy: Oba týmy budou skórovat, vítězství Brazílie

Na Konfederační pohár 2013 sázejte zde!