Jihoameričtí sousedé v bitvě o semifinále

Čtvrtfinále mistrovství světa začíná ve velkém stylu. Nejprve nabídne souboj evropských titánů Francie a Německa, následovaný sousedským derby mezi Brazílií a Kolumbií.

Právě jihoamerický souboj bude pikantním zakončením dnešního dne. Za normálních okolností by nebylo nutné dlouho polemizovat o výsledku, avšak dosavadní matné výkony domácích Brazilců a naopak sympatická představení nadšeně bojujících Kolumbijců zadělávají na zajímavou zápletku.

Jistě, vzájemná bilance hovoří jasně pro Brazílii, která z posledních 12 vzájemných utkání s Kolumbií ani jednou neprohrála. Na letošním turnaji, přesněji řečeno v jeho vyřazovacích bojích jsme ale zatím nebyli svědky utkání s jasným průběhem. Většina utkání se doposud ukázala jako velmi vyrovnaná, nehledě na papírová očekávání a rozdělení na outsidera a favorita.

I v tomto utkání proto očekáváme vyrovnaný souboj, především v prvním poločase (remíza v poločase – 2,00). Kromě vyrovnanosti se většina osmifinálových duelů nesla v opatrném duchu (0:0 po poločase – 2,48).

O tom, že minimálně do brazilské branky moc gólů nepadne, hovoří další historická statistika. V devíti z dvanácti posledních vzájemných zápasů Kolumbie nevstřelila branku (Kolumbie nedá gól – 2,17)

Mnohými favorizovaní Brazilci budou opět spoléhat především na svojí největší hvězdu Neymara, který však podle zpráv není úplně fit a je otázka, do jaké míry bude schopen podnikat své tradiční útočné výpady.

Na druhou stranu, jestli už se má z brazilského týmu někdo prosadit, bude to právě Neymar (2,30). Na straně Kolumbie v dosavadním průběhu turnaje září především mladík James Rodriguez. Ten se trefil v každém utkání svého týmu na turnaji a celkem má na kontě 5 zásahů. Na možnost, že se prosadí i pošesté můžete vsadit s kurzem 4,10