Kalas a Skalák míří do Premier League! Senzace je blízko


Všechna média se aktuálně věnují konci české ligy, senzační jízdě Leicesteru a velkému pádu Barcelony. Pro českého fanouška však vrcholí sice nenápadná, ale důležitá soutěž a tou je Championship, čili 2. nejvyšší anglická liga.

Do konce soutěže zbývají pouhé 4 kola, a dva čeští nadějní hráči bojují o splnění svého dětského snu - zahrát si Premier League. Jsou to Tomáš Kalas v barvách Middlesbrough a Jiří Skalák hájící dres Brightonu Hove Albionu.

První jmenovaný již Premier League okusil, když bojoval o místo v londýnské Chelsea. Bylo ale více než jasné, že se pod Mourinhem neprosadí. A tak putoval až do druholigového Kolína nad Rýnem, z něhož se mu povedlo vrátit se na Ostrovy do dalšího druholigového klubu, a tím byl tradiční anglický klub Middlesbrough. 

Jiří Skalák byl naopak nechtěný ve Spartě Praha, z té se přesunul do Mladé Boleslavy a to bylo velmi důležité rozhodnutí. Jeho přímé kopy ho vytáhly až do seniorské reprezentace a vyhlédl si ho ambiciózní druholigový tým z Brightonu. 

Výhodnější pozici má aktuální Tomáš Kalas. Middlesbrough vede ligu s náskokem 2 bodů a má již jistou minimálně účast v baráži o Premier League. 19. dubna je datum, které hodně napoví o tom, jestli si červení dokráčí pro titul. Hrají totiž na půdě druhého Burnley. Teoreticky bude Middlesbrough stačit remíza, aby pak dvoubodový náskok zbylé tři zápasy ubránili. Jenže v Burnley řádí nejlepší střelec ligy, Andre Gray (24 gólů) a jestli Tomáš Kalas nastoupí v základu, bude mít co dělat!

Při vzájemné pomoci se však může stát, že bude druhým přímým postupujícím Skalákův Brighton! Pokud se podaří Middlesbrough zvítězit na Burnley a Brighton si doma pohlídá o nic hrající QPR, posune se Brighton na druhý flek!

Následující týdny tak budou velmi těžké a důležité pro týmy obou reprezentantů. Vše může skončit i katastroficky, když se oba týmy propadnou do PlayOff o Premier League a nezvládnou důležité zápasy. To si ale nepřipouštíme a věřme, že příští rok budou mít Petr Čech a Tomáš Rosický nové parťáky z Čech v Premier League!

Middlesbrough vyhraje v Burnley @2.72

Brighton porazí QPR @1.48