Kdo převezme žezlo po Fergusonovi? Adeptem je Josep Guardiola


Stále dokola se řeší otázka, kam vlastně zamíří nezaměstnaný bývalý trenér Barcelony Josep Guardiola. Nejprve se mluvilo o londýnské Chelsea, ale tam teď čerstvě působí Rafa Benítez a neznámý anglický zdroj pro thesun.co.uk sdělil, že Guardiola má rozhodně blíže angažmá v Manchesteru United. Této spekulaci však brání jedna postatná osoba - Sir Alex Ferguson.

Jednačtyřicetiletého trenéra chce do svých služeb zlákat majitel londýnské Chelsea Roman Abramovič a rád by úspěšného španělského trenéra přivítal na Stamford Bridge v létě příštího roku. Mezi zájemce patří dále také Manchester City.

Podle zpráv britského deníku The Sun však budou mít oba výše zmíněné celky smůlu. Guardiola totiž touží po práci v Manchesteru United. Pokud neskončí Sir Alex Ferguson na lavičce na konci sezóny, je dokonce Guardiola ochotný počkat další rok.

Se současným manažerem Sirem Alexem Ferugosem jsou dobří přátelé a oba se měli setkat v New Yorku, kde momentálně úspěšný kouč tráví svou dlouhou dovolenou. "Historie Manchesteru United, jeho vztah se Sirem Alexem a způsoby klubu, to všechno Guardiolu oslovuje," uvedl The Sun pro zdroj blízký španělskému trenérovi.

"Teď bych se opravdu divil, kdyby šel do Chelsea. Chce si počkat na Manchester United, i kdyby to mělo znamenat delší čekání," dodal k celé záležitosti zdroj. Důležitým faktem je také skutečnost, že nechce být Guardiola rušen vlivy ze shora. Abramovičova netrpělivost, neustálé propouštění trenérů a zasahování do práce manažera, to všechno jsou aspekty, které úspěšnému španělskému trenérovi vadí. Chelsea je tak s největší pravděpodobností mimo hru.