Kdo a proč vyhraje španělskou Primera Division?


Nebudeme si nic nalhávat. I pro ročník 2013/14 jsou favorité na titul stejní jako posledních několik let. Bylo by obrovským překvapením, kdyby se stal mistrem ligy někdo jiný než Real Madrid nebo Barcelona.

Podstatnější otázkou tak v našem případě je, kdo má z obou favoritů větší šance uspět. Pojďme si projít zásadní změny na obou frontách.

Tou základní je výměna trenéra.  Rozdíl je však v okolnostech, za jakých byli dosazeni. Zatímco Real Madrid dal Ancelottimu vědět již pěknou řádku týdnů zpět – měl tak dost času se na své nové angažmá připravit - Barcelona musela následkem nemoci Vilanovi povolat kouče Martína nečekaně, narychlo. Tato okolnost může být pro Barcu menším handicapem.

Dalším faktorem jsou přestupy během léta. Barcelona dokázala přivést velkou hvězdu mimo evropského fotbalu. Schopnosti Neymara by mohli mít na hru Barcelony velký vliv. Mimo to se snaží Katalánci získat kvalitního stopera.

Real je prozatím aktivnější. Přišli hned tři mistři Evropy do jednadvaceti let (Carvajal, Isco, Illarramendi). Mimo to španělské mužstvo stále vehementně usiluje o největší hvězdu Premier League Balea.

Dá se čekat, že větších změn dozná základní jedenáctka „Bílého baletu“. Proto by mohlo chvíli trvat, než se větší počet nováčků začlení. Navíc se dají čekat od Ancelottiho větší změny v herním stylu. Martín by měl plynule navázat na práci jeho předchůdců.