Letní přestupové období vrcholí. Schyluje se k několika zajímavým podpisům


Bayern Mnichov hledá obránce

Utržený vaz v kolení si vyžádá několikaměsíční pauzu, proto cítí Guardiola nutnost přivést náhradu do středu obrany za Javiho Martíneze.

Hlavní adept: Mehdi Benatia

O stopera AS Řím je v Evropě velký zájem – ještě aby ne, když prožil úžasnou sezonu. Vzhledem k této skutečnosti a skutečnosti, že si své opory italský tým hodně cení, nebude jednání vůbec snadné.

Guardiola: „Měl by být vysoký, rychlý, silný ve vzduchu, flexibilní a levný,“ i požadavky trenéra Bayernu na nového obránce skvěle pasují na Benatiu – tedy až na poslední položku.

Další adept: Diego Godín

Lewandowksi bude nejlepší střelec Bundesligy

Image and video hosting by TinyPic

PSG se vracejí k jednání o Di Maríu. Mají plán, jak transfer realizovat

Ángel Di María je velmi cenné zboží, které je k mání. Taková příležitost se nenaskýtá každé přestupové období, čeho si jsou v pařížském klubu dobře vědomí. I když od jednání s Realem Madrid před několika dny odstoupili, protože si nemohou dovolit porušit finanční fair-play  pravidlo, opět jsou zpátky v námluvách.

Nasser Al-Khelaifi: „Ano, s prezidentem Realu Madrid Florentinem Pérezem jsme jednali, ale hráč je na nás příliš drahý, proto jsme zastavili jednání,“ prohlásil 14 dní zpět prezident PSG.

Nové řešení? Di Maríu si chtějí letos zapůjčit a platit za něj budou až příští rok. (Stejným způsobem se řešil příchod Auriera). Brzdou v uzavření dohody stále zůstává výše přestupní částky, která je momentálně předmětem dohadů.

Liverpool stále hledá náhradu za Suáreze

Do týmu vicemistra Anglie přišlo již osm hráčů, ale s prodejem Suáreze údajně nemají nic společného. Přišli by i tak. Proto je možné, že k přímé náhradě za největší oporu týmu ještě dojde.

Brendan Rodgers: „Potřebujeme ještě jednoho útočníka, takže ho budeme do konce přestupového období shánět.“

Hlavní adept: Edinson Cavani

Agent Uruguayského útočníka potvrdil, že Liverpool o jeho klienta usiluje. Během léta za hráče již jedna nabídka přišla, přestože byla odmítnuta „Reds“ se pokusí o hráče dále bojovat.

Další adepti: Falcao, Wilfried

Liverpool skončí v Premier League mezi elitní čtyřkou 

Image and video hosting by TinyPic

Manchester United s posilováním neskončil

Sedmý tým loňské sezony přivedl během léta posily již za více než 80 milionů liber (Luke Shaw, Ander Herrera, Marcos Rojo), ale tím aktivita United na přestupovém trhu nekončí.

Ed Woodward: „Přivedeme manažerovi elitní fotbalisty. Na koho si ukáže, toho se pokusíme přivést. Na přestupovém trhu nemáme strach utrácet podstatné částky.“

Adepti:

Benatia – O marockého stopera se v těchto dnech United přetahují s Bayernem. O osudu opory Říma má být jasno do 24. srpna.

Juan Cuadrado – Pokud zprávy z Itálie nelžou, pak se Manchester připravuje nabídnout za univerzálního Kolumbijce 40 milionů eur.

Arturo Vidal – Je velmi pravděpodobné, že Fellaini do konce přestupového období United opustí, což je jeden ze signálů, jenž nasvědčuje dotažení příchodu Vidala, o kterého se United zajímají prakticky celé léto.

Wayne Rooney bude nejlepší střelec Premier League

Arsenal vyčkává na konec přestupového období

Během léta přivedl Wenger prozatím čtyři posily (Sánchez, Debuchy, Chambers, Ospina), ale je dost možné, že ještě minimálně jedno jméno ve Francouzově síti uvízne. Zvlášť, když se zranil  levý obránce Gibbs.

Arsene Wenger: „Přiznávám, že pokud jde o obránce, jsme docela limitování, ale momentálně nejsme blízko k podepsání nové posily.“

Wenger čeká, jak se vyvine situace okolo těchto hráčů:  Vargas, Khedira, Manolas, Nastasić, Rabiot

Arsenal vyhraje Premier League