Liberec čeká na startu ligy duel s nováčkem z Budějovic


Zajímavý souboj nabídne nedělní program prvního kola na jihu Čech. Na Střelecký ostrov zavítá čtvrtý tým loňského ročníku Slovan Liberec. Pro Severočechy , kteří si ve čtvrtek poradili s Košicemi, to zároveň bude generálka na úvodní zápas 3. kola Evropské ligy s rumunskou Astrou Giurgiu.

Pro Budějovické, kteří se vrací do nejvyšší soutěže po roční odmlce, není tým z Podještědí na startu ligy zrovna nejpříjemnějším soupeřem. Liberec totiž naposledy v prvním ligovém kole prohrál v srpnu 2007 na hřišti pražské Sparty. Od té doby v těchto duelech už jen sbírá body, s celkovou bilancí tří výher a tří remíz. Jeden z nerozhodných výsledků se zrodil právě v Budějovicích.

Domácím se navíc ani příliš nedařilo v letních přípravných zápasech. Když po postupu do Synot ligy zaznamenali v osmi utkáních hned pět porážek, naposledy se Slavií 0:3 a v generálce na ligové boje s třetiligovým rakouským Regensburgem 1:3.

Na druhou stranu se Dynamu podařilo do týmu přivést některá zajímavá jména do zálohy. Na roční hostování přišli plzeňský Jakub Hora a čerstvě také slávista Štěpán Koreš. Do svého mateřského klubu se navíc po třech sezonách strávených ve Slovanu Bratislava vrací záložník Jiří Kladrubský.

I Liberečtí lovili posily na Slovensku. Nejvýraznější posilou je záložník Tomáš Ďubek, který se v dresu Ružomberoku v minulé sezoně desetkrát trefil a gólově už se uvedl i ve svém novém působišti, když v odvetě nasměroval Slovan k postupu přes Košice.

Na možnost, že favorit v nedělním střetnutí nezaváhá a odveze si domů plný počet bodů, si lze vsadit v kurzu 2,50. V posledních letech Slovan také v úvodních ligových zápasech pravidelně minimálně dvakrát skóruje. Tato varianta je ohodnocena kurzem 2,45.

Utkání SK Dynamo České Budějovice – FC Slovan Liberec uzavírá celý program prvního kola a začíná v neděli ve 20:15.