Liga mistrů je tady! Barca hostí Ajax, Neapol se střetne s Dortmundem


Včera se rozběhla Liga mistrů prvními osmi zápasy a dnes je na programu samozřejmě stejná porce a některé duely slibují zajímavou podívanou.

Barcelona - Ajax 1.12 x 10.00 x 21.00

Souboj Davida s Goliášem, přestože se oba kluby mohou pochlubit slavnou historií v Lize mistrů. Je to neuvěřitelné, ale je to první vzájemné klání v moderní historii této soutěže.

Oba kluby se mohou pochlubit čtyřmi trofejemi z Ligy mistrů, a tak se s trochou nadsázky dá říct, že se jedná o souboj titánů, přestože má zápas jasného favorita.

Blaugranas nemohou do zápasu nasadit Albu, Puyola, dlouhodobě mimo je také Afellay, zatímco Ajax nebude moct spolehnout na služby Siema De Jonga, Obránci Blind a van Thijn doléčili svá nedávná zranění a měli by oba figurovat v základu.

Barca je v lize druhá, zatímco Ajax až čtvrtý se ztrátou dvou bodů na vedoucí Zwolle.

"Barca je tak o čtyři parníky dál než my, ale senzace se v Lize mistrů dějí každý rok. Nebojíme se jich, nebojíme se případné porážky, budeme se snažit udělat něco, co je překvapí," řekl obránce holandského týmu Niklas Moisander.

Neapol - Dortmund 3.10 x 3.45 x 2.25

Souboj dvou celků, které zažily neskutečný vzestup za poslední roky jak na domácí, tak mezinárodní půdě. Neapol, nová štika Serie A přivítá na svém území Borussii Dortmund, tedy tým, který už není ve stínu Bayernu, jak tomu bylo ještě před několika lety.

Stejně jako oba celky výše, ani tento pár na sebe v Lize mistrů nenarazil, bude to tak pro oba kluby nová zkušenost a co víc, střetnou se naprosto odlišné herní filozofie a styly. Zatímco Italové sází na renesanci v rámci Serie A se třemi beky a dvěma univerzálními krajními obránci, BVB plave v mezinárodním proudu s klasickým 4-2-3-1.

Zápas prakticky nemá favorita, obě strany mají formu, oba celky vévodí svým ligovým soutěžím. Oba kluby zaznamenaly obrovskou ztrátu v odchodu Cavaniho resp. Götzeho, obě strany poté získaly slušnou náhradu, jmenujme např. Higuaína nebo Mchitarjana.

Kompletní nabídka Ligy mistrů