Liga mistrů: Real neporazil Dortmund ani podruhé, doma pouze remizoval

Po minulé prohře v Dortmundu nedokázal Real německého mistra porazit ani na druhý pokus. Na domácí půdě uhrál s Borussií remízu 2:2. Ve druhém utkání však Ajax doma pouze remizoval s Manchesterem City a Real je tak se sesti body zatím stále na druhé pozici s náskokem tří bodů na třetí Ajax.

Real Madrid - Borussia Dortmund 2:2 (1:2)

Branky: 34. Pepe, 89. Özil - 28. Reus, 45. Götze

Německý mistr posledních dvou let je novou noční můrou španělského Realu Madrid. Ve skupině D v Lize mistrů zvané "skupina smrti", nedokázal Real porazit německý velkoklub ani napodruhé, tentokrát navíc na domácí půdě, kde body jen tak neztrácí.

Borussia odehrála znovu velmi sympatické a kvalitní utkání a ukázala, že se jí letos v Lize mistrů daří mnohem více než v domácí soutěži. Po čtyřech odehraných kolech je také Dortmund na prvním místě tabulky skupiny D o bod právě před Realem Madrid, třetí je Ajax se čtyřmi body a poslední je trochu překvapivě mistr Premier League Manchester City.

Poslední pozice Citizens ukazuje, že se jedná skutečně o nejtěžší skupinu letošního ročníku Ligy mistrů. Stále však zbývají do konce dvě kola a situace může být úplně jiná, než v současnosti. Klidně se může stát,  že na nepostupové pozici skončí nyní první Dortmund.

V utkání šla Borussia do vedení ve 28. minutě zásluhou Marca Reuse. Real dokázal odpovědět gólem Pepeho, ale ještě před koncem prvního dějství poslal Borussii do vedení talentovaný Mario Götze. Ve druhém poločase Real zvyšoval obrátky postupně a když už to vypadalo, že si Dortmund odveze ze Santiaga Bernabea tři body, udeřili domácí za pět minut dvanáct. V 89. minutě z přímého volného kopu vyorvnal na konečných 2:2 Mesut Özil.