5 důvodů proč mohlo Schalke senzačně postoupit přes Real Madrid


Real Madrid prohrál v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů se Schalke 3:4 a postoupil dál pouze za cenu pořádně odřených uší. Když se k mizernému úternímu utkání přidají dva velmi nevydařené zápasy za sebou v La Lize, je z toho ve fotbalovém světě pozdvižení a pořádný humbuk. Hovoří se, jak taky jinak, o těžké krizi.

Senzační vyřazení Realu bylo opravdu kousíček. Důvodů proč k tomu mohlo dojít je hned několik: 

1. Mizerné nasazení a děravá obrana

Co si budeme povídat….Real Madrid německý klub jednoznačně podcenil. Proč se Schalke obávat, když skóre z posledních tří zápasů je 11:3 v náš prospěch – s takovým postojem zřejmě přistoupila k zápasu většina domácích fotbalistů. 

Výsledek? Podprůměrná hra středních záložníků – Khedira a Kroos byli ve všem příliš pomalí. Nedůraz při bránění a zmatky v obraně. Zapomenutý Fuchs na zadní tyčce, nikým neatakovaný Sane, který měl hromady a hromady času pohodlně zamířit a parádně trefit míč k pravé tyči. O poslední trefě Huntelaara radši ani nemluvit….

Vycházkové tempo madridských hvězd bylo do oči bijící.

(to je prostoru...)

2. Slabý výkon Casillase

Naděje Schalke začala stoupat i poté, co se začal "vybarvovat" výkon Casillase. Úterní večer pro něj byl extra nevydařený. Čtyřikrát lovil míč ze sítě a na dvou brankách se výrazně podepsal.

Při prvním gólu letěla střela přímo na něj, ale místo, aby ji zneškodnil, srazil si ji do branky. U druhé branky neudržel střelu Meyere, takže měl Huntelaar při dorážení celkem snadnou práci. Třetí trefa si žádala zákrok takzvaně navíc, ale za ní bych přímo Casillase nevinil….Španělský brankář to ale viděl trošku kritičtěji:

„Nesu zodpovědnost za první tři branky,“ kál se sebereflexivní Iker Casillas po utkání. „Není pochyb, že to nebyl jeden z mých nejlepších zápasů.“

3. Skvělý Huntelaar

Hostujících hráčů, kteří předvedli skvělý výkon, bylo hned několik. Ať už šlo o Meyera nebo střídajícího mladíčka Saneho. Ale výkon Huntelaara byl prvotřídní. Když chcete porazit klub jako je Real Madrid, tak musíte mít ve svém středu střelce, který když se dostane do šancí, tak je také promění.

Vizitka nizozemského útočníka splňovala nejvyšší kritéria. Tři střely znamenaly dva góly a jedno břevno.

4. Přílišná závislost na Ronaldovi

Dá se říct, že nebýt Ronalda, tak Real Madrid v úterý večer vypadnul z Ligy mistrů. Bílý balet je na gólech Portugalce zkrátka až moc závislý. Možná stačilo, aby se Schalke při bránění ještě více na Ronalda zaměřilo, ale to se snadno říká. Obě hlavičky byly opravdu parádní a nečekané.

Spoléhat se ale pouze na příspěvky Ronalda se již dvakrát po sobě ve španělské lize Realu nevyplatilo, nyní nemuselo ani v Lize mistrů. 

5. Podivná atmosféra a klesající sebevědomí

Všimli jste si, pokud jste utkání sledovali, že někteří hráči Realu příliš či vůbec neslavili góly Ronalda? Třeba Bale neprojevoval ani známky nadšení. Kdo ví, co za tím stálo, každopádně šlo o podivné gesto.

Na náladě určitě nepřidalo hráčům ani to, že na ně fanoušci z tribun pískali a pokřikovali nadávky. Většina hráčů v bílém se proto hned po posledním hvizdu sbalila a mířila do šaten, což se hrubě nelíbilo kapitánovi Casillasovi, který je hnal zpátky, chtěl, ať poděkují fanouškům za účast a podporu, a to i přesto, že byla značně kritická.

Z výkonu svého týmu byl podrážděný také Ronaldo. Nejen, že se vztekal, což je u něj už dobrým/špatným zvykem, ale také měl podle stanice Canal Plus pronést směrem k Benzemovi následovné: „Tohle je trapné.“ (Myšlen výkon proti Schalke). Po utkání pak sdělil v mix zóně, že nebude s novináři komunikovat až do konce sezony. 

(Marcelo se u postranní čáry raduje, ale Bale a Benzema jsou celkem apatičtí)

Nálada v druhém táboře byla přesně opačná: