5 nejlepších a 5 nejhorších večerů Chelsea v Lize mistrů

Londýnská Chelsea zažívá parádní vstup do nové sezóny. Posily se José Mourinhovi zatím osvědčily naplno a klub ze Stamford Bridge tak může celkem logicky opět pomýšlet na mety nejvyšší - triumf v Lize mistrů.

Už je to nějaká doba, co do klubu vstoupil ruský oligarcha Roman Abramovič. Konkrétně to bylo v roce 2003 a za uplynulých jedenáct let už si Chelsea ve fotbalové Evropě vydobyla určitou pozici. Má za sebou i několik šťastných a naopak velmi nešťastných momentů.

VYBERTE SI LÁKAVÉ KURZY A VYHRAJTE NA UTKÁNÍ CHELSEA vs SCHALKE

Každý fanoušek "Blues" je bude znát do nejmenších detailů. Pro ty ostatní tu máme malé připomenutí vrcholů i pádů Chelsea.

NEJLEPŠÍ MOMENTY CHELSEA V LIZE MISTRŮ

5. Chelsea vs Liverpool 4:4 (odveta čtvrtfinále 2008/09)

Dvě branky srbského obránce Branislava Ivanoviče pomohly k vítězství 3:1 na Anfield Road. Liverpool své šance na postup však jen tak nevzdal a do odvety šel s velkým odhodláním.

Jak vypadala jedenáctka Liverpoolu v posledním utkání Ligy mistrů?

Zajímavost: Neapol opět překvapila. Hrát bude v riflových dresech.

Neymar ala Torres. Brazilský kapitán nedal gól do prázdné branky ze dvou metrů

"The Reds" vedli na Stamford Bridge už 2:0, poté Chelsea otočila na 3:2 a přišel další obrat. Liverpool během pár minut dokázal zvrátit utkání na svou stranu. Jenže to by na hřišti nesměl být Frank Lampard - ten minutu před koncem základní hrací doby vyrovnal na 4-4 a poslal Chelsea dál.

4. Chelsea vs Barcelona 4:2, (odveta osmifinále 2004/05)

První zápas na půdě katalánského klubu skončil nerozhodně 1:1. Odveta na Stamford Bridge však začala nečekanou úvodní salvou, kdy se Chelsea dostala během dvaceti minut do vedení 3:0, když se postupně trefili Gudjohnsen, Lampard a Damien Duff.

DNEŠNÍ LAHODNÁ NABÍDKA FOTBALOVÉ LIGY MISTRŮ!

Brazilský kouzelník Ronaldinho sice dokázal do poločasu snížit na 2:3, ale víc už se Barceloně nepovedlo. Kapitán John Terry ve druhé půli poté pečetil postup svého týmu.

3. Chelsea vs Neapol 4:1 po prodloužení (odveta osmifinále 2011/12)

Drtivá většina fotbalových fandů Chelsea po prvním utkání v Itálii, kde Chelsea zaslouženě po velmi špatném výkonu prohrála 1:3, odepisovala. Prohra 1:3 po velmi špatném výkonu. V odvetě ale zafungovala léčba Robertem Di Matteem, který nahradil na lavičce André Villas-Boase.

Didier Drogba, John Terry a Lampard - všechny tři ikony Chelsea se trefili v základní hrací době a postup ve 105. minutě vystřelil Branislav Ivanovič. Ve stejném ročníku pak Chelsea dokázala v Mnichově porazit na penalty domácí Bayern.

2. Barcelona vs Chelsea 2:2, (odveta semifinále 2011/12)

První zápas dokázala Chelsea vyhrát na domácím hřišti 1:0, ale odveta vůbec nevypadala dle jejích představ. Nejdříve byl po půlhodině hry do sprch poslán John Terry a krátce před poločasem Barcelona zvýšila své vedení na 2:0.

Jenže v nastaveném čase prvního poločasu dokázal lobem snížit Ramires a Blues byli zpět ve hře. Ve druhém poločase se sice domácí na Nou Campu více než snažili, ale gólový úspěch nevytěžili - navíc penaltu nedal Lionel Messi. Pojistkou hostů byl pak vyrovnávací gól Fernanda Torrese.

1. Bayern Mnichov vs Chelsea 1:1, Chelsea vyhrála na penalty (finále 2011/12)

Nejpamátnější noc pro všechny fanoušky Chelsea. Přitom jasným favoritem tohoto večera byl domácí Bayern.

Průběh zápasu také odpovídal všem předpovědím, ale Bayern se ne a ne trefit. Sedm minut před koncem otevřel skóre Thomas Müller a vypadalo to na jasnou věc. Jenže v poslední možný moment dokázal vyrovnat po rohu Didier Drogba. V prodloužení navíc Robben nedal penaltu a právě pokutové kopy tak musely rozhodnout.

V něm měla větší štěstí Chelsea a symbolicky její úspěch rozhodující penaltou korunoval znovu Drogba.

NEJHORŠÍ MOMENTY CHELSEA V LIZE MISTRŮ

5. Liverpool vs Chelsea 1:0 – Liverpool vyhrál na penalty (odveta semifinále 2006/07)

Vítězství v prvním zápase na Stamford Bridge domácím zajistil Joe Cole a už se zdálo, že Chelsea má velmi dobře nakročeno k první finálové účasti v Lize mistrů. Proti byl však Daniel Agger, který na Anfield Road ve druhém utkání poslal Liverpool do vedení.

Nikdo jiný už se poté trefit nedokázal a na řadu přišly penaltu. Pepe Reina tehdy v barvách Liverpoolu dokázal chytit pokutový kop Robbenovi a Geremimu. Domácí pak poslal do finále v Aténách nizozemský střelec Dirk Kuyt.

4. Chelsea vs Atlético Madrid 1:3, (odveta semifinále 2013/14)

Nejčerstvější rána fanoušků Chelsea. První utkání v Madridu skončilo pro londýnský klub příznivě 0:0, ale domácí odvetu svěřenci Josého Mourinha vůbec nezvládli - nutno ještě podotknout, že od 36. minuty vedli díky brance Fernanda Torrese.

Jenže krátce před poločasem srovnal Adrian Lopez a na tahu byli opět domácí. Ti však ve druhém poločase působili hodně chabým dojmem a po hodině hry jejich šance zmrazil Diego Costa. Postup Atlética pak o dvanáct minuty později dokonal Arda Turan.

Možná i proto si José Mourinho z úspěšného kádru Atlética přivedl letos v létě celkem tři fotbalisty na Stamford Bridge.

3. Chelsea vs Barcelona 1:1 (odveta semifinále 2008/09)

Svým gólem z tohoto utkání zůstane jistě Andrés Iniesta pro mnohé příznivce "Blues" ještě dlouho noční můrou. Chelsea dokázala na Nou Campu uhrát bezbrankovou remízu a doma díky gólu Michaela Essiena byla opravdu jen velmi malý kousek od finále. Navíc Barcelona kvůli vyloučení Erica Abidala hrála jen s devíti hráči v poli.

Její sen se však rozplynul v momentu, kdy to nikdo nečekal. V 93. minutě totiž na vápně napřáhl Andres Iniesta a nechytatelnou střelou do šibenice překonal českého gólmana Petra Čecha.

2. Liverpool vs Chelsea 1:0, (odveta semifinále 2004/05)

Chelsea byla mistrem Premier League a Liverpool se krčil pouze na pátém místě. "Síla Anfield Road", jak celý zápas doslovně popsal José Mourinho, však borce z Londýna do finále LM nepustila.

Luis Garcia tehdy poslal domácí do vedení gólem, který minimálně dle Williama Gallase žádným nebyl. V utkání, ve kterém hodinu na hřišti pobyl také Milan Baroš, však Chelsea dokázala vyslat jen jedinou střelu na Jerzyho Dudka a postup si tak ani zasloužit nemohla.

1. Manchester United vs Chelsea 1:1, Manchester vyhrál na penalty (finále 2007/08)l

Jeden moment z tohoto utkání musí ještě dnes ve spaní strašit kapitána Chelsea Johna Terryho.

Cristiano Ronaldo a Frank Lampard byli toho večera střelci na obou stranách. Finále Ligy mistrů v Moskvě za deštivého počasí nerozhodlo ani prodloužení, ve kterém uviděl červenou kartu Didier Drogba za svou zbytečnou faku Vidičovi. Logicky tak přišly na řadu pokutové kopy.

Petr Čech dokázal chytit penaltu Ronaldovi. Rozhodnout v poslední sérii mohl právě John Terry - jenže na mokrém terénu podklouzl a svůj pokus poslal mimo tři tyče. Po úspěšném pokusu Giggse v sedmé sérii pak ještě selhal Anelka, jehož vychytal Edwin van der Sar a Manchester United mohl slavit.