5 nejzajímavějších momentů finále Ligy mistrů


Už je to tak. Barcelona vyhrála finále Ligy mistrů 2015, když porazila Juventus 3:1. Získala tak podruhé ve své historii treble.

„Za posledních deset let jsme nejúspěšnější klub v Evropě,“ prohlásil Enrique po utkání. S tím je nutno souhlasit. Čtyři vítězství v Lize mistrů během tohoto období jsou jasným důkazem.

No a nyní si připomeňme 5 nejzajímavějších momentů sobotního večera: 

1. Senzační zákrok Buffona

Juventus tou dobou prohrával 1:0 po trefě Rakitiče, takže kdyby gólová střela Alvese opravdu skončila v brance, bylo by pomalu po utkání. Buffon ale vytáhnul úžasný zákrok, na kterém byl nejsenzačnější fakt, že udělal pohyb na špatnou stranu, přesto reflexivně míč vyrazil levačkou. 

2. Vítězná branka Suáreze

Suárez odešel z Liverpoolu hlavně proto, aby konečně začal něco pořádného vyhrávat. Těžko mohl před začátkem sezony tušit, že hned první rok v Barce vyhraje tři trofeje. Vítězná trefa ve finále Ligy mistrů je absolutním vrcholem v Suárezově kariéře.

Ještě jednou góly ze včerejšího finálka :-)

Posted by Fotbal 365 on 7. červen 2015

3. Pláčící Andrea Pirlo

Jeden z nejsilnějších momentů večera nastal, když šestatřicetiletá legenda propukla v pláč. Ale i přes velký žal z neúspěchu Andrea Pirlo ukázal jakou je osobností, když zůstal na trávníku a tleskal Barceloně, která slavila triumf. 

4. Xavi pozvednul 25. trofej

V seniorském týmu Barcelony strávil Xavi 17 let. Za tu dobu vyhrál se španělským mužstvem neuvěřitelných 25 trofejí. Poslední snímek v dresu Barcelony tak bude symbolický…s trofejí pro vítěze Ligy mistrů nad hlavou.

Image and video hosting by TinyPic

5. Slavíci Thomas Vermaelen

Belgický stoper musel v letošní sezoně prožívat již potřetí rozpaky. Přestože odehrál v dresu Barcelony jen jediný zápas (63 minut v La Lize) vyhrál tři trofeje. Poprvé, to když Barca vyhrála ligový titul, pobíhal s oslavujícím týmem nesměle v riflích. Podruhé slavil španělský pohár, aniž by se přičinil jediným kopnutím do míče. No a třetí rozpačité oslavy ho čekaly po skončeném finále Ligy mistrů. Dostal medaili a pochodoval s dovádějícími spoluhráči po hřišti.

Veselé neveselé chvilky.