Argentinský šaman Simeone ukazuje trend. Týmový duch může porazit dalšího giganta


V tuto chvíli není výraznějšího kouče, než lodivoda madridského Atletica, Diega Simeoneho. Jeho elán a kouzlo působilo nenápadně po celou sezónu až do dramatického finiše, kterým může zpečetit se svým týmem neuvěřitelnou pohádku a tou je vítězství v Lize Mistrů a také vítězství ve španělské Primera Division. Proč pod Simeonem v Atleticu vše funguje a čím je tento tým výjimečný?

V první řadě je to taktická vyzrálost týmu jako celku. Simeone z lavičky aktivně diriguje celý tým, tak jako tomu bylo zvykem, když hrál v Atleticu ještě jako záložník. Právě štítový záložník, což byla jeho někdejší pozice, je důležitou součástí kompaktní moderní defensivy a ačkoliv současné Atletico hraje styl 4-4-2, tak Simeone řízení záložní řady zvládá právě ze střídačky.

Důkazem je tomu perfektní statistika obdržených gólů. Naposledy dostalo Atletico více než 2 góly v zápase v lednu letošního roku, kdy si vybrali jediný špatný zápas v poháru s Celtou Vigo. Leden je zřejmě špatným obdobím pro modro červené, protože mimo Celty dala Atleticu 3 branky jen Barcelona taktéž v poháru v lednu 2015! 

A přitom Atletico nehraje žádný beton. Aktivním presingem se snaží zmařit rozehrávku soupeře, poté po zisku míče dokážou technicky vyspělé individuality vstřelit zásadní branku a v poslední fázi umí Atletico hrát pod tlakem a nedělat v obraně chyby.

To přesně bude klíčem k vítězství či postupu nad Bayernem v Lize Mistrů. Atletico v úvodním domácím zápase jasně ukázalo, že se dokáže na Bayern připravit a i když Bayern bude moci doma hrát nátlakovou hru, nemusí to být vůbec úšpěšné.

Přesně tuhle roli Madrid zvládl při finálové účasti v roce 2014. Po prvním domácím zápase s londýnskou Chelsea svítilo skóre 0:0. Ve venkovním utkání pak nepodlehlo panice po obdržené brance a ihned do poločasu srovnalo na 1:1. Druhou půli ještě Atletico ovládlo efektivitou a zvítězilo 3:1.

Hlavní výhodou a kouzlem Simeoneho je tedy umění obdarovat své svěřence obrovsky odolnou mentalitou, která nepodléhá jakémukoliv tlaku. Pokud chce Bayern přes Simeoneho výběr postoupit, bude muset předvést něco extra, na co letos ještě nebyl zvyklý. Jak v lize tak v Lize Mistrů zatím Bavoři postoupili snadno. Teď je čeká první náročný zápas sezóny a pod tlakem jsou právě oni. 

Užijte si tento vypjatý zápas s nejlepšími kurzy na Ligu Mistrů od Unibetu!