Bayern Mnichov zaplatí lékařskou péči 30 ukrajinským dětem, které byly zraněny ve válce


Liga mistrů se konečně vrací zpět. Po zimní přestávce je na programu atraktivní vyřazovací část, konkrétně osmifinále. A prvním ze dvou duelů je na programu utkání mezi ukrajinským Šachtarem a Bayernem Mnichov.

Jak je dobře známo, na Ukrajině se řeší podstatně vážnější problémy, než jakými je jinak velmi prestižní fotbalové utkání, což ovlivňuje samotný zápas například tím, že bylo konání duelu přesunuto z bezpečnostních důvodů z Doněcku do Lvova.

VSAĎTE SI NA SPECIÁLNÍ NABÍDKU K DNEŠNÍM UTKÁNÍM LIGY MISTRŮ

Místní vážné politické problémy pochopitelně vnímá i úterní vyzyvatel Šachtaru Doněck Bayern Mnichov. Vedení německého klubu však nezůstalo vůči celé situaci apatické. Naopak. Přispěchalo s hezkým gestem. Zaplatí totiž třicítce ukrajinských dětí, které byly zraněny ve válce, lékařskou péči.  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Co se týče samotného utkání, zdá se, že je favorit duelu ve velmi dobrém rozmaru. Nasvědčuje o tom minimálně skvělá nálada na tréninku mnichovského klubu.

Například hvězdný útočník Thomas Müller si dělal legraci s Cristiana Ronalda, kterého imitoval tím, že napodoboval pro něj klasické provedení přešlapovaček: 

Thomas Müller vstřelí gól – 2,40

Není to ale jen dobrá nálada, co hraje suverénně vedoucímu týmu německé bundesligy do karet. Ukrajinská liga stále hlásí zimní ligovou přestávku, takže je Šachtar již nějaký čas bez ostrého soutěžního utkání. Za sebou má jen několik přátelských zápasů.

Přesto musí být Bayern na pozoru, protože proti němu nastoupí nejlepší střelec probíhajícího ročníku Ligy mistrů Brazilec Adriano. Ten vede tabulku střelců (9) s náskokem jedné branky na Messiho, kterému se dokázal vyrovnat v historických tabulkách milionářské soutěže, když vstřelil pět branek v jediném zápase.

Luis Adriano vstřelí gól – 5,30