Boleslav doma s Francouzi neprohrává, potvrdí to i proti Lyonu?


Mladá Boleslav ve druhém kole Evropské ligy jednoznačně přehrála bosenský Široki Brijeg, o kolo dál ji však již čeká soupeř o mnoho zvučnější. Nenasazení Středočeši vyzvou ve čtvrtek v prvním duelu třetího předkola na domácím stadionu čtvrtfinalistu této soutěže z minulé sezony, francouzský Lyon.

Mladá Boleslav se v evropských pohárech potkává s třetím francouzským týmem, a předchozí střetnutí pro ni nedopadla vůbec špatně. Před osmi lety se Středočeši v prvním kole Poháru UEFA postavili ve dvojzápase Marseille. Úvodní zápas na hřišti soupeře český tým sice prohrál 0:1, v odvetě ale soka dokonale zaskočil, a po výhře 4:2 postoupil do skupinové fáze soutěže. A právě v ní pak Mladoboleslavší narazili na další tým ze země galského kohouta. Ani remíza 0:0 s Paris St. Germain jim však tehdy k dalšímu postupu do vyřazovací fáze nestačila.

To Lyon k utkání s českým mužstvem tak daleko do historie chodit nemusí. Olympique totiž  v loňské sezoně po výsledcích 4:1 a 1:2 v osmifinále Evropské ligy, ukončil cestu plzeňské Viktorky pohárovou Evropou. Zejména v odvetném zápase se však Francouzi ještě museli strachovat o postup. „Sice jsem u toho na jaře jako trenér nebyl, ale vím o zápasech, které Lyon sehrál s českými týmy, a musíme si dát pozor, aby nás Mladá Boleslav nepřekvapila jako Plzeň," řekl nový trenér týmu Hubert Fournier na předzápasové tiskové konferenci.

O favoritovi není pochyb, určitou výhodou pro Boleslav by však přece jen mohl být fakt, že pro Lyon půjde o první soutěžní zápas sezony, zatímco Češi již mají za sebou jak zápasy Evropské ligy, tak start domácí ligové soutěže. A zatím jsou stoprocentní, když si v generálce na tento zápas přivezli všechny body z Jihlavy.

Pátý tým loňského ročníku francouzské ligy v přípravných zápasech například dokázal vysoko zdolat ukrajinský Šachťar Doněck 4:1. V posledním duelu Lyonu se pak zrodila remíza 0:0 se Sevillou.

Útočná síla francouzského mužstva je evidentní a Boleslav dokázala v každém utkání nové sezony skórovat. Sázka na to, že oba týmy ve čtvrtek vstřelí branku, se tedy zdá být dobrou volbou. Na tuto možnost si lze vsadit v kurzu 2,02. Dalším zajímavým tipem je pak poločasová remíza. Tato varianta je ohodnocena kurzem 2,08.