Celtic čeká v kvalifikace lehký soupeř, Fenerbahce tvrdá dřina


Český reprezentační obránce Michal Kadlec čelí ve svém novém tureckém angažmá první ostré zkoušce: v předkole Ligy mistrů narazí na silný Salzburk. Fenerbahce je favoritem, ale v Rakousku je nečeká nic jednoduchého. To Celtic musí proti švédskému Elfsborgu potvrdit roli favorita hned doma, jinak se bude proti Svenssonovi a spol. trápit.

Red Bull Salzburg - Fenerbahce

Kurzy: 2,30 - 3,30 - 2,85

Nejkvalitněji obsazený dvojzápas. Rakušané jsou sice mírnými outsidery, ale formu mají parádní. V aktuální sezoně nastoupili do tří mistrovských utkání a vyhráli 9:0 a dvakrát 5:1. Základ mužstva sice tvoří Rakušani, jsou ovšem vydatně doplněni Brazilci a Afričany a taková kombinace v Salzburku funguje.

Doma musí vyválčit dobrý výsledek, protože v Turecku je čeká peklo. Hráči jako Webó, Kuyt nebo Stoch pořádně provětrají obranu rakouského celku, k dispozici je trenérovi i nová posila Michal Kadlec.

Celtic - IF Elfsborg

Kurzy: 1,50 - 3,80 - 6,75

Celtic je jednoznačným favoritem, ale kdo si myslí, že to proti Elfsborgu bude mít jednoduché, ten se mýlí. Ostrované si budou muset dát velký pozor, aby soupeře nepodcenili a nedopadli třeba jako Sparťané proti jiným Švédům.

Elfsborg postoupil do zápasu s Celticem poté, co rozdrtil Daugavpils 7:1 a 4:0. Teď ho čeká mnohem těžší soupeř, ale kolena se hráčům IF nerozklepou. O to se postará největší hvězda mužstva a kapitán Anders Svensson. Ano, ten muž, který čtyři roky hrál v Southaptonu a který 141krát reprezentoval Švédsko. V 37 letech pořád patří k oporám klubu, je jakousi obdobou Pavla Horvátha v Plzni.

Kvalitnější fotbalisty nicméně najdete v sestavě Celticu, který bude doma spoléhat na 60tisícový kotel výborných příznivců. Ti budou tlačit ke gólu hlavně střelce Stokese a Samarase, na to, že se trefí Stokes si můžete vsadit v kurzu 2,65, Samarasův úspěch vyhodnotili naši bookmakeři na 3:1.