Čtyři české týmy v bojují o pohárový podzim


Hned čtyři české týmy dnes bojují v předkole Evropské ligy o účast v hlavní fázi. Sparta, Plzeň, Jablonec a Liberec se budou pokoušet o co největší úspěšnost a po hodně dlouhé době je šance, že český fotbal bude mít v podzimní části evropských pohárů alespoň tři zástupce.

Jako první vstupuje do souboje Jablonec, který má zdánlivě nejtěžšího soupeře. Na půdě Ajaxu prohrál v prvním utkání 0:1 a nyní se chce pokusit o otočení skóre. Při troše štěstí si však mohli svěřenci trenéra Šilhavého odvézt z Amsterdamu lepší výsledek a odveta tak není úplně bez šance.

Tomu odpovídají také kurzy, na postup Jablonce je nadějný kurz 4.00, na který se vyplatí vsadit. Ajax už v předkole Ligy mistrů naznačil, že není v optimální formě a pokud domácí předvedou svůj ideální výkon, bude se legendární holandský tým bát o svou pozici. Mezi zajímavé příležitosti patří sázky na jablonecké střelce, kanonýr Tomáš Wágner je v Jablonci hlavním favoritem s kurzem 3.65.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Přímák Míry Bosáka: Cizinec a našinec

Největší šanci na postup má před odvetou plzeňská Viktorka, která v prvním zápase doma přehrála srbskou Vojvodinu 3:0 a muselo by se stát něco hodně nevídaného, aby si postup nepohlídala. Utkání začíná jako poslední ze všech čtyř českých zápasů ve 20:30 a Plzeň je favoritem na postup. Kurzy na její postup vypsány nejsou, na vítězství je však atraktivní kurz 1.90 a to se klidně může zrodit. Vojvodina bude muset od začátku hodně útočit a to by mohlo Viktorce vyhovovat.

Trénink Viktorie Plzeň na stadionu Vojvodiny:

Také Sparta je jasným favoritem na postup. Doma porazila švýcarský Thun 3:1 a v předzápasových rozhovorech padaly věty, že umělá tráva v Thunu pro Pražany není výmluva a chtějí postoupit. Minimálně Plzeň se Spartou by měly své zápasy zvládnout, svěřenci trenéra Ščasného nepojedou do Švýcarska bránit, kurz 1.78 je na to, že Sparta v utkání vstřelí více než jeden gól.

Podobně jako Vojvodina, také Thun bude muset útočit od prvních minut a dá se předpokládat, že Spartě se podaří skórovat, což je jedním z cílů pražského celku. Obrana však letenským zatím v letošní sezóně nefunguje tak, jak by si sami představovali, kurz 1.64 je na to, že oba týmy vstřelí gól.

Zápas roku dnes na Střelnici:

Pořádný kotel bude čekat fotbalisty Liberce v chorvatském Splitu, kde se Slovan po domácím vítězství 1:0 představí v odvetě na půdě místního Hajduku. Jediným střelcem prvního duelu se stal deset minut před koncem základní hrací doby Lukáš Pokorný, který tak připravil Liberci do odvety hratelný výsledek.

Díky tomu je Liberec favoritem na postup, ale kurz 1.25 je hodně optimistický. Více se vyplatí vsadit si na zápas. Fanoušci českého fotbalu si pochopitelně přejí postup Liberce a ten by mu zajistila remíza, kurz 3.35. Na neprohru Liberce je potom 1.61. Zápas mezi Splitem a Libercem začíná přesně ve 20 hodin a po zápase Jablonce s Ajaxem ho živě vysílá stanice ČT Sport.