Dortmund - Šachťar? My věříme Borusii


Borussia Dortmund - Šachťar Doněck, 20:45

Kurzy: 1,55 - 4,30 - 5,70

Vzájemné zápasy v tomto duelu nelze brát na zřetel, protože poslední vzájemné měření sil mezi Dortmundem a Šachťarem nastalo v létě roku 2001. Od té doby se obě mužstva zásadně změnila, Borussia prošla finanční, potažmo výkonnostní krizí, až se dostala zpátky na vrchol, Doněck zase poslední léta vsadil na velmi povedenou taktiku kupování zodpovědných hráčů bývalého komunistického bloku do defenzivy a brazilských kreativních hračičků do útoku. Díky tomu se stal klubem, se kterým Evropa počítá a který zanedlouho klidně může dojít až do nejzazších fází evropskách pohárů.

Favoritem Borussia Dortmund

Pro Borussii ale mluví několik faktorů. Odvetný zápas hraje doma v bouřícím kotli 80tisícového Signal Iduna Parku, z Ukrajiny si přitom přivezl výbornou remízu 2:2. I přes těžký průběh utkání, ve kterém dvakrát prohrával, dokázal zásluhou Lewandowského a Hummelse dvakrát srovnat a udělat ze sebe ještě většího favorita dvojutkání.

Právě osoba Matse Hummelse je tím, co dodává naději ukrajinskému mužstvu, klíčový muž defenzivy totiž bude vinou zranění chybět. Jak moc se jeho absence na hře Dortmundu projeví, ukázalo už čtvrtfinále německého poháru, ve kterém Borussia nestačila na Bayern. Zejména v první půli byla obrana BVB rozhozená a zdánlivě neorganizovaná, reprezentační stoper prostě chyběl.

Poslední zásadní srovnání ale znovu mluví pro Němce, jejich výhoda je v rozehranosti. Zatímco Šachťar hrál jen přátelská utkání a až před čtyřmi dny odehrál první mistrovské utkání, Dortmund jede v zápřahu už půldruhého měsíce, což musí být na hřišti vidět. Zvlášť když si vylepšil sebevědomí výhrou s nevyzpytatelným Hannoverem v poměru 3:1.