Evropská liga: Plzeň chce proti Lyonu překvapitDnes večer pokračuje vyřazovací fáze Evropské ligy a díky Viktorii Plzeň se má na co těšit i český fotbalový fanoušek. Lońský český mistr se v osmifinále představí na hřišti francouzského týmu Olympique Lyon.

Olympique Lyon - Viktoria Plzeň   1,87 x 3,45 x 4,20 

Plzeňští se, již pod novým trenérem Dušanem Uhrinem mladším, probojovali do osmifinále a zopakovali tak svůj výkon z loňského roku, když se po postupu ze skupiny překvapivě snadno dostali přes silnou Neapol. V osmifinále jim však krásná jízda poháry skončila, když jim stopku vystavil turecký velkoklub Fenerbahce Istanbul.

Ani letos nejsou v osmifinále fotbalisté Plzně favoritem, v cestě jim totiž bude stát třetí tým uplynulé sezony francouzské ligy Olympique Lyon. Desetinásobný francouzský mistr v posledních letech zažívá lehký ústup ze slávy, když jeho dominanci narušují především ropnými penězi nabité týmy Monaka a Paris Saint Germain. V horních příčkách se však objevuje pravidelně a některá jména v jeho sestavě stále budí respekt.

Plzeň již ale v minulosti ukázala, že se větších jmen nebojí a hlavně na hřišti soupeře má vynikající výsledky. V loňském roce památné vítězství 3:0 v Neapoli, remíza 1:1 v Istanbulu a především pak letošní výhra 2:1 na hřišti Šachťaru Doněck. I proto se dá očekávat, že ani dnes se hráči Plzně nedají zadarmo. Ti jsou navíc odhodláni odčinit matný výkon z víkendového šlágru české ligy proti pražské Spartě. Příležitost X2, tedy remíza nebo výhra Plzně, se tak nejeví vůbec nereálně - kurz 1,88.

Další zápasy Evropské ligy najdete ZDE