Evropská liga: Plzeň přivítá silný Šachtar DoněckDnes večer se rozběhnou boje ve vyřazovací části Evropské ligy a chybět u toho nebude ani současný český mistr.

Viktoria Plzeň X Šachtar Doněck  4,10 - 3,50 - 1,92

Plzeňská kapitola Pavla Vrby je minulostí a nyní nastupuje éra Dušana Uhrina mladšího. Otázkou je, jak se změní herní styl Plzně pod taktovkou nového kouče. V přípravných duelech si Plzenští vedli dobře. Z devíti zápasů ani jednou neprohráli a v průměru stříleli přes 3 góly na zápas. Jejich dnešní soupeř však bude bezesporu rozehranější. Šachtar totiž odehrál přípravu turnajovým způsobem a změřil síly s předními kluby s ukrajinské a ruské ligy. I díky tomu by měl mít dnes navrch.

Patnáctý nejlepší tým Evropy a vítěz UEFA 2009 má ve svém středu spoustu rychlých a technických Brazilců, kteří budou zatápět plzeňské obraně. Tu v zimní přestávce opustil pravý bek František Rajtoral, který zkouší štěstí v Bundeslize.

Speciální náboj bude mít zápas pro Tomáše Hübschmana, který hraje za Šachtar už od roku 2004, ale doposud se v pohárovém soutěžním utkání se s českým klubem dosud nikdy nestkal.

Viktoria Plzeň - pravděpodobná sestava:
Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Petržela, Kolář, Ďuriš - Tecl.

Šachtar Doněck - pravděpodobná sestava:
Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ismaily - Hübschman, Fred - Bernard, Douglas Costa, Teixeira - Adriano.


Podívejte se na nabídku zápasů Evropské liga.