Evropská liga: Sparta, Liberec a Plzeň bojují o další body do koeficientu


Další pohárový den pro české kluby je tady. Třetí skupinové kolo Evropské ligy nabídne řadu zajímavých soubojů a Sparta, Liberec a Plzeň budou bojovat o další body do českého pohárového koeficientu. Sparta hraje bez trenéra Ščasného na lavičce v těžkém zápase na půdě Schalke, Liberec chce doma bodovat naplno proti Groningenu a Plzeň si jede pro body do Vídně.

Sparta se skutečně představí v Gelsenkirchenu bez hlavního trenéra Zdeňka Ščasného na lavičce. Ten pyká za svůj trest, kdy si stěžoval na rozhodčí po utkání v Tripolisu a těžký duel svých svěřenců bude sledovat pouze z tribuny, kde nebude moci udílet svým hráčům pokyny. Sparta hraje od 19:00 a čeká ji soupeř, který v tabulce skupiny K zatím neztratil ani bod a má skóre 7:0.

Jen tahle statistika ukazuje, jak těžký duel Spartu čeká. Ta však nejede do Německa pouze bránit, ale se svými ambicemi chce rozhodně německého favorita potrápit. Kurzy ale hovoří za vše, Schalke je favoritem. Všechny kurzy na utkání naleznete pod odkazem ZDE. Mezi ty nejzajímavější patří kurz 1.74 na to, že oba týmy v utkání vstřelí gól. Sparta disponuje velkou ofenzivní silou a pokud chce v Německu uspět, je jí jasné, že minimálně jeden vstřelený gól bude potřeba.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Nešikovný nosič dvakrát upadl se zraněným hráčem, inspiroval tím soupeře k obratu [VIDEO]

Liberec je zatím v tabulce na třetím místě a pokud chce pomýšlet na postup, musí proti největšímu outsiderovi skupiny, holandskému Groningenu bodovat. Jako první se Liberec představí doma, utkání začíná ve 21:05. Groningen prohrál oba své úvodní duely a je zatím ve skupině F poslední s nulovým ziskem.

Dokáže český tým potvrdit roli favorita a navázat na vítězný duel na půdě Marseille? Kurz na vítězství Liberce je 1.80 a určitě si můžete vsadit také na střelce. Ve skvěle hrající formě je reprezentační záložník Josef Šural, podaří se mu skórovat s kurzem 2.55?

Třetí v pořadí je Viktoria Plzeň. Podobně jako Liberec má na svém kontě zatím tři body za vítězství nad Dinamem Minsk a porážku s Villarrealem. Její soupeř z Rapidu Vídeň situaci ve skupině zamotal díky tomu, že dokázal porazit Villarreal a je jasné, že Plzeň musí bodovat. Do Vídně vyráží až tři tisícovky plzeňských fanoušků a Viktorka se tak bude ve Vídni cítit skoro jako doma. Pomůže jí to k bodům?

Mohlo by. Podle kurzů sice není v zápase favoritem, ale pod trenérem Krejčím zatím hraje ve skvělé formě a do Vídně si jede pro všechny body. Kurz 3.40 na vítězství Viktorky rozhodně není k zahození. V otevřeném zápase se může stát cokoliv a Vídeň rozhodně není tým, který by doma chtěl proti Plzni bránit. Naopak bude chtít sama tvořit hru a zvítězit, což by mohlo Plzeňanům vyhovovat. 

K tomu se tedy také nabízí příležitost, že oba celky v utkání vstřelí gól s tentokrát poměrně nízkým kurzem 1.68. Nejlepším střelcem Viktoriánů v letošní sezóně je zatím slovenský útočník Michal Ďuriš. Podaří se mu skórovat také ve Vídni? - 3.75

Na ostatní zápasy Evropské ligy si můžete vsadit ZDE!