Fantastický Giroud zařídil Arsenalu postup do osmifinále Ligy mistrů [VIDEO]

Petr Čech udržel v brance Arsenalu v závěrečném skupinovém kole Ligy mistrů na půdě Olympiakosu čisté konto a raduje se z postupu do osmifinále. Kanonýrům se povedlo téměř nemožné, po čtyřech kolech měli na kontě pouze tři body, nakonec se s devíti body radují z postupu.

S Arsenalem to po porážkách s v Záhřebu, doma s Olympiakosem a na Bayernu vypadalo hodně bledě. Svěřenci manažera Wengera museli zbylé dva zápasy vyhrát a ještě doufat v pomoc soupeřů. Před posledním duelem na půdě řeckého Olympiakosu Pireus bylo jasné, že Arsenal musí zvítězit více než jednobrankovým rozdílem a nebo zvítězit o gól za předpokladu, že vstřelí alespoň tři branky.

ANALÝZA: Chelsea i Porto se v zamotané skupině G strachují o postup

Nakonec z toho bylo jednoznačné vítězství 3:0 a hlavním strůjcem úspěchu byl francouzský útočník Olivier Giroud, který potvrdil svou skvělou formu. Poprvé se v zápase trefil hlavou v 29. minutě a za stavu 1:0 se šlo do kabin, to byl pro Arsenal základní stavební kámen.

Druhý gól přidal Giroud hned v úvodu druhé části, konkrétně ve 49. minutě, prosadil se po přímočaré akci přízemní střelou k tyči a za stavu 2:0 už musel hrát Olympiakos. Místo kýženého gólu domácích na 1:2 však přišla definitivní tečka, v 67. minutě zahrával Arsenal pokutový kop a Giroud završil svůj výborný výkon hattrickem, čímž poslal Arsenal do osmifinále.

V tabulce skupiny F se Arsenal bodově dotáhl právě na Olympiakos a postoupil díky lepšímu vzájemnému duelu, v prvním zvítězil řecký tým v Londýně 3:2. Na prvním místě tabulky skončil podle očekávání Bayern Mnichov. Podívejte se na videu na skvělé galapředstavení Oliviera Girouda.