Finále Ligy mistrů okořeněné městským derby


Po loňském finále Ligy mistrů, které bylo čistě německou záležitostí, je tu letos další rarita. Opět se v něm střetnou týmy z jedné země. Tentokrát se ale ještě navíc bude jednat o městské derby. Tím vyvoleným městem je španělské hlavní město Madrid a soupeřícími týmy budou jeho nejslavnější zástupci Real a Atletico. Derby týmů z jednoho města ve finále evropského poháru se bude konat vůbec poprvé v historii. A že se do něj probojovaly madridské týmy, není velkým překvapením. Jak Real, tak Atletico se totiž v letošní sezoně prezentují parádními výkony.

Atletico má v letošní sezoně skvělou formu. Ve španělské lize získalo po 18 letech titul a v Lize mistrů zatím nepoznalo hořkost porážky. Na cestě do finále navíc skolilo velkokluby jako AC Milán, Barcelonu a naposledy v semifinále Chelsea. Ten „menší“ klub z Madridu tak má motivaci korunovat sezonu snů historickým triumfem. S největší pravděpodobností mu sice bude chybět největší ofenzivní hvězda Diego Costa, ale že to jde i bez něj si červenobílí ověřili v posledním kole španělské ligy, ve kterém remizovali s Barcelonou a zajistili si tak zisk titulu.

Realu po špatném závěru ligy proklouzl zisk mistrovské trofeje mezi prsty a má tak enormní zájem spravit si chuť triumfem v Lize mistrů, který by byl už jeho desátým. Pro Real hovoří i návrat zraněného Cristiana Ronalda do sestavy. Právě tento portugalský zabiják bude pravděpodobně jazýčkem na vahách, který rozhodne o vývoji utkání. I díky němu se bude ze zisku trofeje radovat Real (kurz 2,00).

Očekává se vypjaté utkání a jak je ve španělském fotbale poměrně častým zvykem, nebude nouze o emoce a drsné souboje. To sebou jistě ponese množství udělených žlutých karet. Hlavním adeptem na zisk jedné z nich bude stoper Realu, známý bouřlivák, Pepe (kurz 2,55).

Který z madridských klubů se bude nakonec radovat a která část španělské metropole bude slavit? Dozvíme se již v sobotu večer.