Jablonec a Liberec jsou krok od postupu, odvezou si z Norska či Švýcarska postup?


Severočeské celky domácí zápasy 3. předkola Evropské ligy zvládli. Musí to však potvrdit v Norsku a Švýcarsku. Pro větší klid chtějí vstřelit branku. Prosadí se Hubník či Rabušic? Podaří se obou českým týmům postoupit?

19:30 FC Curych - Slovan Liberec 1,8 - 3,35 - 4,10

Liberec doma obrátil výsledek a nakonec zvítězil 2:1. Zásluhu na tom má i ve formě hrající Michael Rabušic, který dostal premiérovou pozvánku do reprezentace. I na něho bude trenér Šilhavý spoléhat, Slovanu by totiž v Curychu výrazně pomohla vstřelená branka.

Slovan Liberec některé hráče proti Mladé Boleslavi ušetřil a nevyplatilo se, prohrál drtivě 4:0. Teď už však myslí jen na zápas 4. předkola. Švýcaři se doma budou hnát za rychlou branku, to bude úkol především pro Chermitiho či Gavranoviče. Liberec se zaměří hlavně na defenzivu.

20:00 Strömsgodset - Jablonec 1,75 - 3,65 - 4,00

Jablonec chce konečně zlomit prokletí a probojovat se do skupin Evropské ligy. Nyní k tomu má blízko, i díky aktivnímu výkonu v domácím utkání. Svého soupeře přestřílel a byl aktivnější. V Norsku se bude hrát na umělé trávě a Strömsgodset devět zápasů v řadě v evropských pohárech na domácím hřišti neprohrál.

Trenér Skuhravý je plný optimismu a v Drammenu nechce bránit, dle něho Jablonec takto ani hrát neumí. Nejistý je start Čížka, Nováka či Eliáše. Když jablonečtí přehrávali svého soupeře doma, tak v odvetě se jim zřejmě podaří vstřelit branku. Od toho budou Hubník, Piták či Kopic.

Na další zápasy 3. předkola EL sázejte zde.