Jak vypadala jedenáctka Liverpoolu v posledním utkání Ligy mistrů?


Jeden z historicky nejslavnějších anglických klubů si prošel velkým výkonnostním úpadkem. Trvalo mu dlouhých pět let, než si dokázal znovu vybojovat účast v Lize mistrů.

Poslední utkání sehrál Liverpool v prestižní soutěži 9.12.2009 proti italské Florentině. Zápas tehdy Rafael Benítez prohrál 1:2, a se soutěží se rozloučil již v základní skupině.

Z oné základní sestavy zůstali do nynějška jen dva hráči. Jde pochopitelně o stálici Steveho Gerrarda a slovenského stopera Martina Škrtela, ten však do dnešního utkání proti bulharskému Lundogercu nezasáhne, protože je zraněn. Takže jediným aktivním památníkem na poslední slavné časy v Lize mistrů bude největší srdcař a kapitán mužstva.

Zajímavost: Neapol opět překvapila. Hrát bude v riflových dresech

Hodí se dodat, že ona poslední jedenáctka, která pět let nazpátek vběhla na „postříbřený“ trávník zrovna nepatřila mezi nejslavnější z mužstev poslední desetiletky. Nynější sestava prodělala od oné doby výrazný posun k lepšímu. Konečně posuďte sami:

Například Aquilani přišel v té době jako náhrada za Alonsa, ale nikdy se v klubu pořádně neprosadil. Mascherano krátce na to zmizel do Barcelony, kde vyhrál do dnenšího dne mnoho trofejí. Agger skončil již v devětadvacetil letech tam, kde začínal - tedy v dánském Brondby. 

Analýza: Co vedlo k zlepšenému výkonu Manchesteru United?

Naopak jedna z nynějších největších opor, Raheem Sterling, měla 14 let a hrála za Queens Park Rangers. 

Některé z bývalých opor už netrpělivě čekájí na návrat velkého Liverpoolu zpátky mezi evrpskou elitu:

Image and video hosting by TinyPic

A co vy? Také si nenecháte velký comeback dnes večer ujít?

Tip: Liverpool -  Lundogerc 3:0

Všechny kurzy na dnešní Ligu mistrů