Kdo vyhraje Ligu mistrů? Vsaďte si už teď!


Fotbalisté Bayernu Mnichov si užívají slastný pocit vítěze Ligy mistrů. Ovšem v následujícím ročníku milionové soutěže to budou mít ještě o něco těžší, věhlasné evropské velkokluby ho budou chtít z trůnu sesadit za každou cenu. Kdo se řadí mezi favority na zisk "ušatého" poháru pro vítěze Ligy mistrů v sezoně 2013/2014?

Bayern Mnichov 4,25

Bavorská mašina přejela v semifinále Barcelonu a pak zdolala svého největšího německého konkurenta, kterému se předchozí dva roky dívala na zádech. Nedá se očekávat, že Bayern pod Guardiolou zopakuje tak skvělo tažení Německem i Evropou, ovšem vzhledem ke kvalitě kádru a posílení ofenzivních kreativních hráčů se opět řadí mezi hlavní adepty na triumf. Španělský trenér vtiskne svým svěřencům zase svou filozofii, a pokud nebude zcela odlišná od filozofie Juppa Heynckese.

FC Barcelona 4,70

V útočné řadě Lionel Messi a Neymar. To je dvojice, která budí nejen obrovský respekt, ale znamená obrovskou sílu. Teď jen záleží, jak si budou tito dva vyhovovat. Barcelonská nadvláda skončila, nicméně mužstvo je pořád silné a má zkušenosti z velkých zápasů. Bylo by překvapením, pokud by se hráči katalánského velkoklubu neprobojovali minimálně do semifinále. V této fázi už budou rozhodovat maličkosti, stačí menší pokles formy nebo nevydařené zápas opory, na kterou Barcelona spoléhá.

Real Madrid 6,50

Portugalskému stratégovi José Mourinhovi se Real dotlačit nepodařilo, vždy mu někdo překazil plány v semifinále. Změnit to má respektovaná osobnost v podobě Carla Ancelottiho, která svých největších úspěchů dosáhla s italským AC Milán. Snad všichni fotbaloví odborníci považují příchod Ancelottiho do Realu za logický, filozofie kouče se podle prezidenta Pereze slučuje s filozofií Realu. Italský trenér má k dispozici kvalitní kádr v čele s Cristianem Ronaldem a jeho úkolem je mimo jiné vrátit pohár pro vítěze Ligy mistrů po dvanácti letech do Madridu. 

Chelsea FC 10,00

Vítěz Ligy mistrů z roku 2012 má nejvyšší ambice i následující sezonu. V brance opora Petr Čech, v obraně zkušený John Terry a na lavičce muž, který se po návratu do Chelsea vtipně označil jako "The Happy One". José Mourinho triumfoval v Champions League v roce 2004 s Portem a v roce 2010 s Interem, ale pokud by na slavnou trofej dosáhl i s Chelsea, mohl by ukončit trenérskou kariéru. Mourinhovo srdce patří klubu ze Stamford Bridge a jeho cílem je stmelit partu tak, aby jako jeden muž dokráčela k celkovému vítězství. Právě bojovnost a srdce byla jedním z hlavních důvodů, proč Chelsea před dvěma lety slavila. 

Manchester United 12,50

Jaká bude éra po Siru Alexi Fergusonovi? No jistě velmi sledovaná a manažer David Moyes pod velkým tlakem. Jenže také on už má něco za sebou a psychicky by situaci zvládnout měl. Pro hráče i pro něj bude obrovská výzva ukázat, že i bez Fergusona se dá vyhrát Liga mistrů. Manchester se opět bude prezentovat ofenzivním fotbalem a tímto způsobem má za cíl ovládnout milionovou soutěž. Nepatří mezi tak velké favority jako Real nebo Barcelona, ale počítat se s ním rozhodně musí.