Komentář: Pět důvodů, proč Jablonci pohárový úvod zhořknul


Ambice byly veliké, odhodlání a síla také nechyběla. Jenže něco se pokazilo, Jablonec v úvodním zápase třetího předkola Evropské ligy doma podlehl dánské Kodani 0:1 a hodně si zkomplikoval cestu za vysněným postupem. Co bylo příčinou téhle porážky?

Přemotivovanost

Jablonec chtěl moc. Chtěl tak moc, až se mu vlastně nedařilo v zápase skoro nic, co by chtěl. Bezzubá Kodaň neměla příliš problémů bránit nájezdy snaživého domácího celku. Řešení situací bylo kolikrát zbytečně zbrké a uspěchané.

Všemu nasadila korunu červená karta pro Stanislava Tecla, po které domácí prakticky přišli o šanci na slušný výsledek. Tecl byl na hřišti ani ne dvě minuty a předvedl věc, která se mu stala snad poprvé v jeho kariéře. Jednalo se o totální zkrat, který hodně narušil zbylý průběh zápasu.

Nepřesnosti v rozehrávce

Neuvěřitelně zbrklé řešení situací, kdy jablonečtí ve snaze zrychlit hru a dostat se co nejrychleji do pokutového území soupeře se minulo účinkem. Vyústěním byla jen obrovská řádka nepovedených akcí, zkažených centrů a přihrávek a absolutní chaos.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Kuriózní vyloučení: Brazilec dostal červenou kartu za číslo na svém dresu [VIDEO]

Organizovaná defenziva Kodaně

Kodaň jela do Jablonce bránit a svůj úkol splnila nad plán. Po ztrátě balónu se hráči poctivě vraceli do silného bloku, přes který nebylo lehké projít. Když k tomu přičteme jablonecké nepřesnosti, bylo zkrátka téměř nemožné vstřelit branku.

Nedůraz v klíčovém momentu

Jediný gól zápasu rozhodl o tom, že v Kodani to bude mít Jablonec s případným postupem hodně těžké. Dánský tým díky gólu    vyhrál 1:0 a veze si do odvety parádní výsledek. Při bránění situace před jediným gólem zápasu si však nejsem úplně jistý, zda obránce Jablonce udělal vše tak, jak mohl. V podobně nebezpečném prostoru před brankou je ustupování tři kroky před zakončujícím hráčem totálním selháním.

Velkohubost

Před dvojzápasem s Kodaní jsme mohli v médiích vidět hodně sebevědomé chování borců z Jablonce. Kodaň je atraktivní a zároveň hratelný soupeř. Chceme navázat na Viktorii Plzeň a ukázat svou sílu apod. Jablonci se přílišná sebedůvěra nevyplatila, v zápase nepředvedl svůj vysněný výkon a byla z toho fraška.

O to více mě udivují ohlasy po zápase. Kouč Šilhavý i další hráči jsou skálopevně přesvědčení o tom, že nic není rozhodnuto a že v Kodani to bude hratelné. Mám rád sebevědomé vystupování a zdravou sebedůvěru, ale Jablonec si je svou "silou" až příliš jistý, to se zkrátka v podobných duelech nevyplácí a první zápas to ukázal. 

Na zápas jsem se hodně těšil a Jablonci přeju v pohárové Evropě jen to nejlepší. Věřil jsem, že proti Kodani předvede skvělý výkon a nakročí do pohárů. Teď můžu jen doufat, že mi v odvetném zápase tým ze severu Čech spraví náladu a ukáže, proč patří mezi favority na titul.