Levadia Tallinn – Sparta Praha: český tým chce v klidu potvrdit postup


Kvalifikace Ligy mistrů má dnes na programu odvetné zápasy druhého kola. Jediný český zástupce v soutěži, pražská Sparta, se v něm představí na hřišti Levadie Tallinn. První česko-estonské střetnutí skončilo naprostou destrukcí hostů z Tallinnu po porážce 7:0. Pěti góly se na vítězství podílel kanonýr Sparty David Lafata.

Co po takovém výsledku očekávat od odvety? Jisté indicie nám dává již sestava, se kterou Sparta odletěla do Estonska. Pouze z domova budou utkání svého týmu sledovat pilíře základní sestavy Matějovský, Hušbauer, Costa a Krejčí. S luxusním náskokem sedmi branek se letenský tým nebude muset nikam hnát a naopak se možná bude snažit šetřit síly na ostrý start SYNOT ligy. Již v pátek totiž stanou svěřenci trenéra Lavičky v Ďolíčku proti Bohemians a začnou tak sezonu, ve které budou chtít obhájit titul.

I přes všechny absence a nabitý program pro Spartu nebude problém porazit svého soupeře i podruhé. Hráči, kteří dostanou šanci místo zraněných opor (Mareček, Breznaník, Kováč a další) budou kvalitní náhradou a ti budou domácí hráče přehrávat. Sparťané, za normálních okolností náhradníci, budou mít navíc velkou motivaci se ukázat trenérovi. 

Propast mezi výkony Sparty a Levadie v prvním zápase byla tak obrovská, že není velkým rizikem ani sázka na vítězství Sparty s handicapem 0:1 (kurz 1,73). Možnost, že budou pražané pokračovat v gólových dostizích započatých v prvním utkání a vstřelí 5 a více gólů je vypsaná s kurzem 3,40.