Liberec a Jablonec jdou do boje s velikány. Mají šanci?


Zatímco Jablonec se pokusí neinkasovat, Liberec by potřeboval v Itálii aspoň jednou skórovat. Podaří se?

Jablonec - Real Betis, čtvrtek 18:00

Kurzy: 4,60 - 3,55 - 1,72

První, kdo se pokusí o malý fotbalový zázrak, bude Jablonec, začínající doma. Přestože jeho obrana se letos zdála neobyčejně silná, poslední zápas potvrdil, že především v obranné disciplíně mají Jablonečtí co dohánět. Dostat pět gólů od nováčka ze Znojma je strašák, který budou mít hráči v hlavě i dnes v podvečer, snad jim pomůže k tomu, aby se dalších zbytečných individuálních chyb oprostili.

Real Betis sice v posledních přátelských utkáních nevypadal dobře, ale na soutěžní premiéru se připravil výborně a s favorizovaným Realem Madrid hrál až do posledních minut vyrovnanou partii. Od bodového zisku ho dělila jen osoba vynikajícího Isca, který byl v dresu Bílého baletu nezastavitelný.

Jablonec nikoho podobného ve svém středu nemá, doma se pokusí hlavně neinkasovat. Vzhledem k tomu, že Španělé dali za poslední čtyři zápasy jen dva góly, mohlo by se to podařit. Kurz je výborný - 5,25.

Udinese - Slovan Liberec, čtvrtek 20:45

Kurzy: 1,30 - 5,00 - 8,80

Jednou z mála výhod Liberce je fakt, že zatímco Gambrinus liga už je v plném proudu, italská Serie A ještě neodehrála ani jedno kolo. Nerozehranost ale Udinese nehrozí, v evropských pohárech už má ze sebou dvě soutěžní utkání, v dvojzápase se Širokim Brijegem vyhrálo souhrnným výsledkem 7:1.

I Liberec se bude muset spoléhat na nepropustnou defenzivu, nadějí jsou proto dvě čistá konta v řadě. Brno a Jihlava nicméně mají o poznání slabší ofenzivu než Udinese, proto Slovan čeká těžká šichta.

Pokud věříte, že v pohárech obvykle dobře působící Liberec vstřeli venku důležitý gól, sázejte v kurzu 1,78.