Liga mistrů: Čtvrtfinále začíná!


Slavná Liga mistrů vstupuje do svého čtvrtfinále a to rovnou s lákavým programem. Manchester United - Bayern Mnichov a FC Barcelona - Atlético Madrid.

Obsazení čtvrtfinále letos doslova nemohlo být lepší, neboť se do něj poprvé v historii probojovali všichni vítězové základních skupin. Kromě dnešních dvojic je zítra na programu dvojice utkání Paris Saint Germain proti londýnské Chelsea a v repríze loňského semifinále si bude proti Borrusii Dortmund chtít spravit chuť Real Madrid. O zábavu tak jistě nebude nouze.

Dnes se zaměříme na ostře sledovaný souboj Manchesteru United a Bayernu Mnichov, dvou slavných klubů, které se pojí bohatá historie. Například jejich neuvěřitelný souboj ve finále Ligy mistrů v roce 1999 dodnes zůstává jedním z nejúžasnějších zápasů fotbalové historie. Co ale můžeme čekat od souboje dvou velkých rivalů dnes, o rovných 15 let později?

Manchester United X FC Bayern Mnichov            6,60 - 4,80 - 1,47

Oba celky před sezonou změnily trenéra, a nyní již můžeme říct, že s viditelně odlišnými výsledky. Mnichovský Bayern angažoval Pepa Guardiolu, který byl postaven před téměř nemožný úkol v podobě navázání na minulou sezonu, ve které Bayern vyhrál, co se dalo a také se pokusit o obhajobu vítězství v Lize mistrů, což se zatím žádnému týmu nikdy nepodařilo. Zatím se ale ukazuje, že by s tímto nelehkým úkolem nemusel mít zas až takové potíže. V německé lize si s rekordním předstihem zajistil zisk titulu a i v Evropě si zatím počíná poměrně suverénně.

To v Manchesteru před letošní sezonou skončilo 27 leté panování Alexe Fergusona, místo kterého klub angažoval Davida Moyese, ale tým Rudých ďáblů má, na rozdíl od svého německého soupeře, pod novým koučem do výkonů z minulé sezony daleko. Krčí se na sedmém místě anglické ligy a ještě bude mít co dělat, aby si zajistil účast v evropských pohárech pro příští sezonu.

Na klidu Manchesteru nepřidá ani pohled na letošní formu Bayernu. Bilance v lize - 25 vítězství, 3 remízy, 0 proher. Bilance v Lize mistrů - 6 vítězství, 1 remíza, 1 prohra. Ačkoli tato čísla působí až děsivě, najdeme zde jednu zajímavost. Kdyby se totiž přece jenom Manchesteru první zápas úplně nevydařil, může s jistou nadějí hledět právě ke dvěma utkáním, ve kterých Bayern v letošním ročníku Ligy mistrů ztratil body. Jako náhodou se obě hrála v Mnichově a v obou Bayern potrápil soupeř z Anglie. Nedávno v odvetě osmifinále remízoval s Arsenalem 1:1 a před tím v základní skupině dokonce prohrál s Manchesterem City 2:3.

Dnes nás bezpochyby čeká zajímavá podívaná a dost možná i mnoho branek. Proto pro dnešní souboj titánů doporučujeme sázku na „celkový počet gólů 3-4“ s kurzem 2,40. Také čekáme, že Bayern nebude otálet a na svého soupeře vletí, proto výhra Bayernu v poločase s kurzem 1,95.

Na španělské derby FC Barcelona - Atlético Madrid si můžete vsadit zde.