Liga mistrů: Souboj titánů - Real vs. Bayern!


Dnes večer má Liga mistrů na pořadu své druhé semifinále, které bude nefalšovaným soubojem titánů. Real Madrid se v něm postaví Bayernu Mnichov.

Oba velkokluby mají před prestižním soubojem o motivaci postaráno. Real vyhrál slavnou klubovou soutěž naposledy před dlouhými 12 lety a navíc nemá hezké vzpomínky na svého dnešního soupeře, který ho vyřadil v semifinále ročníku 2011/2012. Bayern na druhé straně usiluje o obhajobu vítězství, což se podařilo naposledy v roce 1990 hráčům AC Milán, za který v té době shodou okolností válel Carlo Ancelotti, současný lodivod Realu.

Real se dlouhodobě může spoléhat na své obávané střelecké trio Ronaldo-Benzema-Bale. Ronaldo sice vynechal poslední čtyři soutěžní utkání, ale na to dnešní by již měl být připraven. V ohrožení je naopak Gareth Bale, který dostal chřipku a jeho start je nejistý. Na druhé straně bude Bayern postrádat dlouhodobě zraněného Thiaga, po karetním trestu pak již mohou naskočit záložníci Javi Martínez a Bastian Schweinsteiger.

Jak Real, tak Bayern jsou v letošní sezoně doslova stroje na góly a předpokládáme, že ani v semifinále se nebudou držet při zdi. Doporučujeme proto možnost „více 2,5“ branek v utkání s kurzem 1,63. Očekáváme velmi vyrovnaný souboj, ale v současné situaci věříme více domácímu Realu. Kurz na vítězství 2,48. Ti opatrnější mohou zvolit neprohru se stále zajímavým kurzem 1,45.

Několik perliček na závěr:

  •   Poslední čtyři vzájemné duely obou týmů na Santiago Bernabeu vyhrál Real.
  •   Carlo Ancelotti v pozici trenéra s Bayernem nikdy neprohrál (6 utkání - 4 vítězství, 2 remízy, 0 proher).
  •   Real Madrid v posledních 17 domácích pohárových zápasech neprohrál.
  •   Real se s Bayernem utkal v semifinále Ligy mistrů již pětkrát, ale pouze jednou dokázal postoupit.
  •   Cristiano Ronaldo se v letošním ročníku Ligy mistrů trefil již 14x, čímž vyrovnal dosavadní rekord Lionela Messiho v počtu branek v jedné sezoně.