Nechá Sparta zapomenout na švédské fiasko?


Spartu dnes čeká další krok na cestě do vytoužené základní skupiny Ligy mistrů. Na Letné nastoupí proti Malmö a úvodní utkání třetího předkola oživí nepříjemné vzpomínky na minulou sezonu, kdy výběr trenéra Vítězslava Lavičky nečekaně nezvládl v předkole Evropské ligy souboj s jiným švédským celkem Häckenem a s ostudou vypadl.

Letenští mají solidní formu, když z posledních 4 utkání 3x vyhráli a jednou remizovali.  Poslední ligové představení na Bohemce ale rozhodně nebylo optimální. V sestavě absentovali Matějovský a Krejčí, kteří mužstvu citelně chyběli. Start Matějovského je v dnešním zápase nejistý a Krejčí nenastoupí určitě.

Malmö je suveréni tým švédské ligy. O víkendu zvítězilo 3:1 a dvěmi brankami se blízkl nejnebezpečnější hráč hostů Markus Rosenberg, který má bohaté zkušenosti ze svých angažmá v Ajaxu, Brémách nebo W.B.A..

Švédstí fotbalisté budou v úvodním duelu spoléhat na zabezpečenou obranu, zkuste tedy sázku na maximálně 2 branky v zápase - 1,71 a remízu po prvním poločase - 2,17.

Zápas na Letné začne pod vedením tureckého rozhodčího Halise Özkahye v úterý v 19:30. Odveta se ve Švédsku bude hrát příští týden ve středu a vítěz dvojzápasu si zajistí účast v play off o místo v základní skupině Ligy mistrů, prémii 2,1 milionu eur a také jistotu minimálně účasti v základní skupině Evropské ligy. Poražený celek si zahraje 4. předkolo Evropské ligy.

Sparta Praha - pravděpodobná sestava:

Bičík - Kadeřábek, Holek, Švejdík, Costa - Mareček, Vácha, Hušbauer - Dočkal, Přikryl - Lafata.

Malmö FF - pravděpodobná sestava:

Olsen - Tinnerholm, Hammar, Helander, Konate - Mehmeti, E. Adu, Halsti, Forsberg - Eriksson, Rosenberg.