Portugalské peklo. Může oslabený Bayern čelit rozjetému Portu?


Po losu byl favorit jasně daný, Bavoři si nemyslí na nic menšího než ušatý pohár, zato pro Porto je pořád i postup do čtvrtfinále úspěchem. Úspěchem, ze kterého se díky dlouhodobě dobře promyšlené přestupové politice radují poměrně často, nutno dodat jedním dechem.

Díky tomu straší i zavedené evropské značky, dokážou odehrát vyrovnaný zápas s jakkoliv bohatým soupeřem. A zopakování královské jízdy Ligou mistrů z před deseti let najednou není taková utopie.
Do čtvrtfinále nemohli Portugalci dostat těžšího soupeře, ten ale v posledních týdnech bojuje sám se sebou. Ne že by snad prohrával, kde se dá, na to si u Bayernu ještě nějaký ten pátek počkáme, ale klubový doktor má se zraněnými nevídaně mnoho práce. Arjen Robben, Franck Ribéry, David Alaba, Bastian Schweinsteiger. Žádná z těchto opor si v Portugalsku nezahraje.

VYUŽIJTE NEJLEPŠÍCH KURZŮ NA LIGU MISTRŮ!

Jak velká je to pro Bayern komplikace, toť otázka dnešního dne. Skutečnou odpověď nabídne až večerní zápas, ale náznaky udala poslední utkání, v nichž se německý mistr potkal se soky, které se svou kvalitou Portu vyrovnají.

Rozjetý Mönchengladbach v bundeslize Bayern zaskočil aktivní obranou a rychlými brejky, vyhrál 2:0 a těžko může někdo říct, že nezaslouženě. Proti Dortmundu a Leverkusenu už svěřenci Pepa Guardioly nečelilI tak nadšené ofenzivě, vzadu nedělali chyby a byla z toho dvě čistá konta a dvě těsná vítězství, ve druhém případě v poháru až po penaltách.

Přečtěte si také:

Přímák Míry Bosáka - I mistři se utnou

Drive Míry Bosáka: Zelenáč v zeleném

10 zajímavostí ke čtvrtfinále mezi PSG a Barcelonou

A to je přesně způsob, jakým Bayern uspěje i v Portugalsku. Skvělý trenér Guardiola, který byl snad zrozen pro to, aby vedl velkokluby k trofejím, naordinuje klasickou kontrolu hry, rychlý tlak na míč, ale žádnou zběsilou ofenzivu a spolehne se na to, že i přes absenci klíčových opor má vepředu hráče schopné rozhodovat zápasy. Lewandowski s Müllerem to prokazují týden co týden, Götze čeká na velké zápasy. A to ten v Portu je.