Prosadí se Ibrahimovič proti Barceloně? Bayern vyzve v Allianz Areně Juventus


A je to tady! Čtvrtfinálové boje milionářské Ligy mistrů dnes startují úvodními dvěma duely a hned se hrají ty největší šlágry. Německý fenomén Bayern Mnichov doma přivítá italský ambiciózní Juventus Turín, šejkové z PSG zkusí porazit další španělský celek, tentokrát však jednoho z hlavních adeptů na zisk titulu, Barcelonu.

20:45 Bayern Mnichov – Juventus 1,58 – 4,00 – 5,80

Dva týmy, které dominují svým ligám. U Bayernu na čele Bundesligy má luxusní dvacetibodový náskok, Juventus má náskok osmi bodů a má vše ve svých rukách. O víkendu se dnešním soupeřům dařilo, Bayern doslova smetl Hamburk (9:2) a Juventus porazil v Derby d'Italia Inter (2:1).

A teď něco ze statistik. Bayern se naposledy s Juventusem střetl v roce 2009 v základní skupině Ligy mistrů a utkání vyznělo jasně pro domácí bavorský celek, 4:1. Juventus na venkovním hřišti v evropských pohárech neprohrál od roku 2010. Uvidíme, jak se povede „Staré dámě“ nyní, v předchozích čtyřech případech se mezi poslední čtyři nedostala, naposledy se tak stalo v sezóně 2002/03, když porazila Barcelonu.

Ztráty na obou stranách nejsou příliš závažné. Bayernu bude chybět Badstuber a Javi Martinez, ale jejich nahrazení se postará Jerome Boateng s Luizem Gustavem. Juventusu nejspíš bude chybět Giovinco, po hororovém zákroku Cambiassa o víkendu, a nemocný Vučinič.

Doporučené tipy: oba týmy dají gól, výhra Bayernu

20:45 PSG – Barcelona 4,65 – 3,75 – 1,76

Pro PSG výzva jako hrom. Barcelona se chce vyvarovat podobného zaváhání jako v Miláně, kde prohrála 2:0. Pařížané budou bojovat o historicky druhou účast v semifinále.

PSG v domácím prostředí neprohrálo ve 23 utkání v evropských pohárech. Zlatan Ibrahimovič se postaví proti bývalému celku, za který v sezóně 2009/10 dal v lize v 29 utkáních 16 branek. Statistika Barcelony na venkovních hřištích za posledních osm utkání: 2 V – 3 R – 3 P. Při poslední návštěvě Francie Barcelony remizovala s Lyonem 1:1 (čtvrtfinále Champions League 2008/09).

Carlo Ancelotti bude mít k dispozici Zalatan Ibrahimoviče, který si odpykal trest za červenou kartu ve Valencii a domácí se na něho budou spoléhat. Barceloně bude chybět Puyol a Pedro.

Doporučené tipy: Ibrahimovič dá gól, celkový počet gólů méně než 2,5

Na středeční zápasy Ligy mistrů naleznete sázky zde.