Slavia a "ti druzí". České týmy startují pouť do Evropy


Nejpodstatnější část sezóny pro české kluby nabírá obrátek. O tom, jestli je sezóna úspěšná nebo ne nerozhoduje liga, ale účast v pohárové Evropě. Zatímco Slavia už utekla hrobníkovi z lopaty a v prvním kvalifikačním kole vyřadila Levandiu Tallin, další zástupci naší kotliny odehrají své první kvalifikační zápasy právě dnes. V Lize Mistrů to s našimi kluby nevypadá vůbec dobře, tak jak upozorňovali naši experti v předchozí analýze. Bude to v Evropské lize vypadat jinak?

PŘEDCHOZÍ BLOG: Sparta a Plzeň musí ukázat něco navíc

Nejvíce na očích je pochopitelně Slavia. Tým nabitý hvězdami zatím musí seřídit chemii, aby to na hřišti vypadalo tak, jak má. Další soupeř z Rio Ave je pravidelným účastníkem pohárů, takže ví, jak se připravit na zápas z pozice mírného outsidera. Slavii čeká nelehký úkol a tím je ubránit dva velezkušené hráče. Těmi jsou útočník Helder Postiga a záložník Renan Bressan. Druhou překážkou v domácím zápase pak bude překonání propracované defensivy Ria Ave. Reprezentace Portugalska na EURU ukázala, jakým směrem jde fotbal v zemi a Rio Ave je perfektní ukázkou. V lize mělo minulý rok skóre 44:44 v 34 zápasech. Proto můžeme očekávat těžký, bojovný a ne příliš atraktivní zápas na mokrém terénu.

 

Liberec čeká pikatní soupeř z Rakouska. Admira Wacker je totiž tým, kam poslali liberečtí útočníka Delargeho. Tento soupeř je zajímavý ale z papírových předpokladů. V domácí lize si vedl obstojně, ale gólová mašina to není. Bude to však zápas Liberece samotného. Tým prošel obměnou a klíčoví hráči jako Koubek, Šural a Bakoš budou chybět. Na sebe to tak bude muset vzít zkušený Milan Baroš. Nicméně Liberec je v pohárové Evropě aktivním týmem, co se týká vstřelených branek a minimálně gól by venku měl z pozice favorita vstřelit.

 

Pravděpodobně nejlehčí úkol bude mít Škodovka Mladá Boleslav, kterou čeká soupeř z Makedonie. Bude to derniéra Karla Jarolíma, který se přesouvá k národnímu výběru. Boleslav si těžký los vybrala minulé léta a dnes by měla nakročit správně - výhrou do boje o základní skupinu Evropské Ligy. Tým je plný zkušených hráčů, kteří už mají tyto zápasy za sebou. FK Škendija do poslední chvíle bojovala o titul v domácí soutěži, ale v Evropě se nikdy výrazně neprosadila. Poslední roky je to vždy konec v prvním kvalifikačním duelu

  • Boleslav vyhraje první poločas a celý zápas

 

Nezbývá nic jiného, než držet našim zástupcům palce, ať je cesta za peněžními odměnami co nejdelší!