TOP 3: Proč by mohla Plzeň uspět proti City?


Plzeň je na domácí půdě velmi silná. Chcete důkaz? Z posledních 11 zápasů na evropské půdě vyhrála hned 10krát. V lize pak brala letos v Doosan Areně vždy plný počet bodů - až na remízu s vedoucí Spartou. 

City je naopak venku nejzranitelnější – toto pravidlo platí již dlouhodobě. Do dnešního dne vyhrál Manchester venku v Lize mistrů jediný zápas ze šesti. Navíc v lize letos ztratil mimo svůj stadion již pět bodů! Neprohra Plzně proto není tolik utopická – 2,08.

Mezi úspěchy by se dnes večer určitě počítalo také to, kdyby zvládla Viktoria rozvlnit síť velebohatého klubu a probudit tak ve Štruncových sadech oslavnou radost. Ani tento úkol by nemusel být pro Plzeň nutně neřešitelný. Argumentem budiž 21 nastřílených branek v letošní ligové sezoně (2,6 branky na zápas) a 20 branek v předkolech Ligy mistrů (přes 3,3 branky na zápas). Domácí budou skórovat – 1,40.

Vzhledem k obrovské síle soupeře je třeba počítat také s variantou, že Plzeň první zápas v letošní Lize mistrů prohraje. I tak by ale mohla předvést nebojácný výkon a především ukopat solidní výsledek z pohledu skóre – i to často hraje při konečném umístění ve skupině svou roli. Celkový počet gólů pro hosty: méně než 2,5 – 1,30.