TOP 5 momentů duelu Barca – City: Mascherano pomohl chytnout penaltu


Barcelona předvedla v osmifinálové odvetě proti Manchesteru City skvělý výkon. Vyhrála 1:0 a zaslouženě postoupila s celkovým skórem 3:1. Hlavní hvězdou středečního večera byl rozhodně Lionel Messi a Joe Hart. Důvody?

1.  Skvělá asistence Messiho

Od začátku kalendářního roku graduje forma Lionela Messiho takřka k fotbalové dokonalosti. Odvetné utkání proti Manchesteru City to jen potvrdilo. Byl nejlepším hráčem domácího týmu na trávníku. Mezi jeho nejlepší momenty patřila především asistence, která vedla k prvnímu a jedinému gólu večera.

Messi si všimnul nabíhajícího Rakitiče, a tak mu poslal milimetrově přesný centr za obranu:

 
2. Dribling Messiho okořeněný houslemi
 
I další vrcholný moment patří Messimu. Opět byl argentinský útočník v roli tvůrce hry, ale než našel přihrávkou Neymara, předvedl prvotřídní dribling. Nejprve si na něm vylámal zuby Milner, Fernandinhovi nasadil pro změnu housle, ani Kompanymu se nepodařilo Messiho zastavit:
 

 

 
3. Zesměšnění Milnera
 
Guardiola, který utkání osobně navštívil, se musel chytnout za hlavu, mnozí z diváků vyprskli smíchy. Milner měl dobrý úmysl, což o to, chtěl obrat Messiho o balón, ale nejen, že mu hlavní hvězda večera nasadila jesle, další v utkání, posadila ho rovnou na zadek: 
 
 

 

 
4. Mascherano odhalil, kam Agüero kopne penaltu
 

V 78. minutě svitla pro Manchester City naděje. Agüero šel kopat penaltu, která moha znamenat srovnání skóre, a pak by stačilo k prodloužení vstřelit jen jeden gól. 

Německý brankář ter Stegen měl však za svými zady, tedy přesněji před svýma očima velkého pomocníka. Mascherano, který zná Agüera velmi dobře z reprezentace, poradil jasně viditelným gestem, které odhalila kamera, kam tahoun City desítku pošle. 

Ter Stegen byl důvěřivý ….. udělal dobře: 

 
Image and video hosting by TinyPic
 
 
 
 

5. Fantastický výkon Harta

 
Je zbytečné, aby si anglické mužstvo cokoliv nalhávalo. Barcelona postoupila do další fáze Ligy mistrů naprosto zaslouženě. Především v odvetě byla lepším týmem, což deklarují nejen dvě tyčky nebo počet střel mezi tři tyče, který se zastavil na poměru 11:4.
 
Ovšem i přes značnou dominanci Barcy skončilo utkání hubeným vítězstvím domácích 1:0. Jak je to možné? 
 
To Joe Hart podal vynikající výkon. Předvedl 10 zákroků, některé byly mimořádné: