Úterní Liga mistrů: Zajímavosti a nejdůležitější informace, které potřebujete znát


CSKA Moskva – Manchester City

Fanoušci klubu z hlavního ruského města jsou proslulí vandalismem a rasistickými projevy. Opičí skřeky (hučeli například na Tourého), házení banánů (zažil si například Roberto Carlos) nebo rasistické transparenty (poděkování WBA za to, že je před léty „zbavil“ Odemwingiho).

Samotný klub připouští, že se rasismus mezi fanoušky vyskytuje, ale zároveň tvrdí, že nebují ve větší míře, než jaká je běžná v jiných zemích a klubech po Evropě (vážně?). Jeden z fanoušků dokonce pronesl tato slova: „Opičí skřeky jsou jen způsob jak černé hráče v zápase rozladit. Sice jsem to nikdy neudělal, ale nevidím v tom žádný jiný důvod. Je přirozené, že chcete soupeře rozhodit.“

Můžu vám ale slíbit, že během dnešního zápasu budou Touré, Fernandinho a další tmaví fotbalisté City před rasismem ušetřeni. Dokonce vám mohu slíbit, že na tribuně nenastanou žádné jiné problémy. Stadion je totiž pro fanoušky uzavřen. Rusové pykají za násilnosti, kterých se dopustili v Římě, kde nastoupil jejich tým proti místním AS.

TOP sebevědomí:

„Jak můžete sami sledovat, jsou v tomto roce velmi slabí. Budeme se toho snažit využít. Velmi slabí jsou zejména v obraně. Myslím, že máme velkou šanci,“ prohlásil o Manchesteru City útočník CSKA Moskva Musa. 

Image and video hosting by TinyPic

Na rozdíl od Musy nevěřím, že CSKA ztrestá City, ale věřím, že oba týmy vstřelí gól – 1,84.

APOEL – PSG

Kyperští fanoušci se uchýlili k celkem starému a přihlouplému triku, jak rozhodit soupeře. V noci se shromáždili před hotelem, kde jsou ubytování hráči pařížského týmu a hlučili, aby narušili jejich klidné spaní.

Zda bude mít vandalismus fanoušků vliv na utkání těžko říct, ale trenér PSG Blanc zřejmě ví, na co si dávat pozor: „APOEL je hodně disciplinovaný. Nemají příliš často míč, ale když ho dostanou, tak jsou nebezpeční,“ jinými slovy se dá čekat od kyperského týmu autobus a hra na brejky.

TOP premiéra:

Premiéru si v dnešním utkání odbyté třetí sada dresu Paris Saint-Germain:

 Ibrahimović je zraněný, takže největší zodpovědnost za střílení gólů nese Cavani. Dnes se trefí - 2,14.

 AS ŘÍM – Bayern

Trenér AS Řím Rudi Garcia si liboval po sobotním ligovém utkání. Jeho hráči slavili vítězství nad Chievem 3:0, takže jsou na velmi silný Bayern Mnichov skvěle naladění:

„Odehráli jsme skvělé utkání. A Bayern čekají na Olimpico Stadium plameny,“ varuje Garcia svého soupeře před natřískanými tribunami:

Rudi ale nesmí zapomínat, že i německý klub má za sebou výtečné ligové utkání. Bayern rozmetal Brémy 6:0.

TOP divadlo:

Rudi Garci si vyžádal před začátkem tiskové konference foťák od jednoho z novinářů a demonstroval, jak nepříjemné pro něj je, když ho neustále pronásledují a fotí (Rudi je skvělý komediant):

Řím je doma velmi silný - v lize má skóre 9:0. Věřím, že s Bayernem uhraje remízu – 3,65.

Barcelona – Ajax

Katalánský klub má před sebou náročný program. Jak prohlásil sám Iniesta Barcelona se dostala trochu pod tlak. Tím, že prohrála s PSG. Navíc čeká španělský tým po Lize mistrů utkání proti Realu Madrid.

A důležité tři body potřebuje Barcelona brát proti Ajaxu, tedy týmu, se kterým ji spojuje řada zajímavých věcí. Například slavní fotbalisté, kteří oblékali (jeden brzo oblékat bude) dresy obou týmu.

Tady je 10 těch nejslavnějších:

1. Johan Cruyff

2. Michael Laudrup

3. Frank De Boer

4. Zlatan Ibrahimović

5. Luis Suárez

6 Patrick Kluivert

7. Ronald de Boer

8. Marc Overmars

9. Edgar Davids

10. Jari Litmanen

TOP překvapení:

„Barcelona nepatří mezi mé nejoblíbenější kluby. Ajax byl pro mne vždy číslem jedna.“ Překvapivé vyjádření záložníka Ajaxu Klaassena, před utkáním Ajax – Barcelona.

Barcelona zápas zvládne bez větších potíží. Vyhraje oba poločasy – 1,84.

Image and video hosting by TinyPic

Chelsea – Maribor

Chelsea se bude muset dnes večer obejít bez tří svých klíčových hráčů. Diego Costa má problém se stehnem, Andre Schürrle onemocněl a Ramires má problémy s třísly. Navíc čeká londýnský tým po Lize mistrů Manchester United v lize.

Přesto nechce Mourinho šetřit své hráče a hodlá nastoupit v plné síle. Hlavním důvode je chuť vyhrát skupinu, která je prý plná silných týmů. Vzhledem k tomu, kolikrát portugalský trenér použil slovíčko „better“ se zdá, že brzo bude Sporting nejlepším týmem v celé Evropě:

„Sporting je dobrý tým a hraje stále lépe, lépe a lépe. Schalke je nyní s Robertem Di Mattem také kvalitním týmem. A Maribor odehrál v Lize mistrů osm zápasů bez jediné porážky. Potřebujeme vyhrát skupinu, ale nebude to vůbec jednoduché.“

TOP předpověď:

Předpovídám, že sestava Chelsea proti Mariboru bude vypadat následovně:

Courtois – Luis, Terry, Cahill, Azpilicueta – Matić, Fabregas – Hazard, Oscar, Salah - Rémy

Rémy dnes spolehlivě zastoupí zraněného Costu. Vstřelí minimálně jeden gól – 1,62.

Schalke – Sporting

Pozor! Roberto Di Matteo se vrací do Ligy mistrů. Jednou ji už vyhrát dokázal, takže určitý respekt a očekávání sebou ponese, i když mu právě milionářská soutěž krk zároveň zlomila (po prohře 0:3 s Juventusem byl z lavičky londýnského týmu odvolán).

TOP znalost:

 A protože Di Matteo už něco v Lize mistrů dokázal, tak má logicky i řadu zkušeností:

„Musíme se doma snažit získat tři body. Vzhledem k tomu, že ze své zkušenosti vím, jak je venku obtížné vyhrát.“ Odveta proti Sportingu totiž přijde na řadu hned za čtrnáct dní od úterního domácího souboje.

Di Matteo si přeje výhru, ale já to vidím na remízu – 3,60.

Kompletní, velmi širokou nabídku na Ligu mistrů naleznte zde.