Video: Třetí finále Ligy mistrů za čtyři roky. Jak moc byl Bayern blízko a vyjde třetí pokus?


Bayern Mnichov byl v posledních letech ve stínu Barcelony. Ta byla považována za nejlepší klub v Evropě. Vše se však změnilo vzájemným střetem v letošním ročníku Ligy mistrů a právě mnichovský klub je nyní adeptem na nového krále starého kontinentu. 

Čtyři roky a tři finálové účasti v nejprestižnější klubové soutěži. Stále tomu však chybí zlatá tečka. Na triumf čeká mistr Německa již dvanáct let.

Finále 2010

Inter Milán – Bayern Mnichov

Německý gigant skončil ve skupině A druhý za Bordeaux a o dva body před Juventusem. Ve vyřazovací části pak bavorskému mančaftu dvakrát pomohla vstřelená branka navíc na půdě soupeře. Dvojzápasy jak s Fiorentinou, tak Manchesterem United totiž skončili v součtu 4:4.

Semifinále bylo jednoznačnější. Lyon prohrál s favoritem 0:1 a 0:3. Ve finále se Bayernu Mnichov postavil Inter Milán přemožitel favorita soutěže Barcelony s jedinečným Mourinhem na lavičce. Vítězem se stalo italské mužstvo, když se dvakrát jako jediný prosadil Diego Milito.

Finále 2012

Bayern Mnichov – Chelsea

V minulém ročníku se podílel Bayern na překvapivém vyřazení City již v základní skupině. Německé mužstvo postoupilo první, Neapol druhá. V osmifinále pak Mnichov smetl Bazilej vysoko 7:1, bez potíží si poradil s Marseille 4:0 a po neskutečně vypjatém dvojzápase s Realem Madrid, kdy o postupujícím rozhodly penalty, šel Bayern Mnichov do finále.

Situace německého týmu byla oproti finále z roku 2010 odlišná. Do souboje s Chelsea vstupoval jako favorit, což se na hřišti potvrdilo. Svého soupeře přehrával, sedm minut před koncem řádné hrací doby dokonce vedl 1:0, a když Drogba stihl srovnat, byl Bayern lepší i v prodloužení. Robben dokonce zahodil penaltu. Následnou loterii pokutového rozstřelu zvládl lépe londýnský klub a přišlo další finálové zklamání.

Finále 2013

Bayern Mnichov – Borussia Dortmund

Do třetice všeho dobrého říká se. Tým Juppa Heynckese je stejně jako před rokem favorit. Má kvalitnější kádr, než jeho vyzyvatel. Za sebou jednu z nejlepších sezon v historii. Bayern Mnichov je ohromně sebevědomý, vždyť mocnou Barcelonu vypráskal v semifinále 7:0 a navíc ke všemu má více zkušenosti z Ligy mistrů. Předpoklady Bayern má, finále je však velmi ošidné. Tak se nechme překvapit, jak to dnes večer celé dopadne.