Ligu otevře zápas Bohemky se Spartou


Klokani v uplynulé sezoně bojovali o záchranu až do závěrečného ligového kola a nakonec se jim zadařilo. Letos se pokusí se bojům o setrvání mezi elitou vyhnout, důležitý bude začátek soutěže. Nejvýraznějšími posilami Bohemky se stali brankář Milan Švenger a obránce Lukáš Pauschek, oba ze Sparty. Oba však proti svému bývalému klubu nesmí nastoupit. V přípravě na novou sezonu Bohemians odehráli sedm zápasů, v nichž třikrát vyhráli a dvakrát remizovali.

Pro mistrovskou Spartu to už bude čtvrtý soutěžní zápas za posledních 10 dní. Svou premiéru si odbyla v předkole Ligy mistrů, kdy doma vyprášila zásluhou pěti Lafatových gólů estonskou Levadii Tallinn 7:0. Poté v odvetě stvrdila postup remízou 1:1 a v příštím dvojzápase se utká se švédským Malmö. Letenští také absolvovali český Superpohár, v němž hladce porazili Plzeň 3:0. Díru po odchodu golmana Vaclíka zacelil David Bičík a Letenští posilovali i na dalších postech. Získali například zkušeného stopera Kováče, který minulou sezonu odehrál v Liberci. 

Bohemians budou vedle zmíněných Pauscheka a Švengera postrádat i trio rekonvalescentů Bartek, Nerad, Klavík. To Sparta se bude muset obejít bez zraněné dvojice Krejčí a Matějovský, k nim se ještě přidal rekonvalescent Juliš. 

Na menším hřišti v Ďolíčku se sparťanům nikdy nehraje dobře, ale i přesto se projeví jejich kvalita a zvítězí - 1,32. Dobrým tipem je remíza na první poločas - 2,30