Loajální Union Berlín podepsal novou smlouvu s hráčem trpícím rakovinou


Může to znít kdovíjak sentimentálně, ale přístup Unionu Berlín dává připomenout pravou podstatu sportu. Tu, která je oproštěná od bezbřehé honby za penězi. Jde o vzájemnou semknutost mezi klubem, hráči a fanoušky.

Union Berlín se vydává nezávislou cestou a může se chlubit možná nejvěrnějšími fanoušky v Evropě. Ti pomáhali v záchraně klubu během ekonomicky náročného období, když skoupili 10 tisíc akcí a stali se tak částečnými vlastníky stadionu.

V minulosti také pomáhali při přestavbě stadionu – během rekonstrukce stovky dobrovolníku denně přidávali ruku k dílu.

A nyní, když byl diagnostikován záložníkovi Unionu Benjaminu Köhlerovi velmi vzácný druh rakoviny žaludku (Hodgkinův lymfom) klub ho nenechal ve štychu a prodloužil s ním stávající smlouvu až do roku 2016.

I přesto, že stihla Köhlera krutá nemoc, bude tedy i dále součásti klubu a bude také dále finančně podporován.

 „Benny nadále zůstává důležitou součásti našeho týmu,“ pronesl manažer berlínského mužstva Norbert Duewel. „Byl to pro nás šok, když jsme se dozvěděli o jeho nemoci, ale všichni jsme si jistí, že bude Benny znovu oblékat dres Unionu. Je to totiž velký bojovník.“

Jde o jednoduché, ale neuvěřitelně silné gesto, které jistě dodá Benjeminu Köhlerovi mnoho sil při boji s těžkou nemocí.

„Je to pro mne a mou rodinu obrovská rána, ale budu za pomoci veškeré podpory, kterou jsem dostal tvrdě bojovat,“ pronesl pro německý tisk sám postižený.