Messi zastiňuje Ronalda. Dostihl ho v boji o Zlatou kopačku a překonal jeho rekord


Od chvíle, co přebral Zlatý míč, jako kdyby symbolicky přišel o svou výjimečnou formu. Samozřejmě, že i na Ronalda muselo jednou přijít slabší období, ale nevybral si zrovna ideální chvíli.  Momentálně, když pomalu vrcholí sezona, přestal střílet góly v takovém počtu, jak je u něj fotbalový svět zvyklý.  

Naopak Lionel Messi se od začátku roku 2015 ohromně rozestřílel. Vstřelil 15 branek. Ronaldo jen 5, což ho řadí ve španělské lize až na desáté místo (myšlen je pouze letošní rok):

Image and video hosting by TinyPic

(Tabulka střelců španělské La ligy od roku 2015)

Image and video hosting by TinyPic

Takže jestli se ještě před koncem minulého roku zdálo, že má Ronaldo Zlatou kopačku prakticky jistou (13. prosince měl Ronaldo 25 branek, Messi 13), nyní to již neplatí. Messi totiž útočníka Realu Madrid dohnal a oba mají v tuto chvíli 30 branek.

Mimo to připravil Messi svého hlavního konkurenta o rekord v počtu nastřílených hattricků v rámci La Ligy, když o víkendu vstřelil tři branky do sítě Rayo Vallecana:

Tím se osamostatnil i v historické tabulce hattricků v rámci španělského fotbalu: 

Hattrick kompletoval Messi symbolicky z penalty, za které byl tolik kritizovaný (přesněji za jejich neproměňování):

A aby toho nebylo na Ronalda málo, Messi se stal prvním fotbalistou v historii španělského fotbalu, který dokázal nastřílet v šesti sezonách po sobě více než 40 branek:

Výsledkem toho všeho je skutečnost, že ještě 22. února vedl Real Madrid ligu s náskokem 4 bodů, nyní je o bod za první Barcelonou.

Ronaldovo těžké časy..